CHP’li Yücel Cumhur İttifakı’na sert çıktı: İzmir düşmanlığı ve cehalet!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Kültür Zirvesi'nin Gala Yemeği'ndeki dans gösterilerine AK Parti ve MHP’den yükselen sert eleştirilere tepki gösterdi. Yücel, söz konusu gösteri nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hedef alınmasını “Sanat düşmanlığı, İzmir düşmanlığı ve cehalet” olarak yorumladı.

CHP’li Yücel Cumhur İttifakı’na sert çıktı: İzmir düşmanlığı ve cehalet!

AK Parti ve MHP’lilerin, geçtiğimiz hafta sonu Agora’da gerçekleşen Kültür Zirvesi Gala Yemeği’nde Ziya Azazi’nin üstü çıplak, semazen gösterisi nedeniyle sarf ettiği sert sözlere CHP’den gelen cevapların ardı arkası kesilmiyor.

Son olarak CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir mesaj yayınladı. Yücel, “Öncelikle Atatürk’ün şu güzel sözünü hatırlatalım; Hepiniz Milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız” dedi.

Yücel ayrıca, “Daha önce aynı gösteriyle ve devletin kendi kurumlarının organizasyonlarıyla, ülkemizi yurtdışında temsil etmiş olan, sanatını başarıyla icra etmiş değerli bir koreograf ve dansçı, aynı performansı İzmir'de gerçekleştirince bazı kesimlerin İzmir Büyükşehir Belediye’mizi hedef alması en hafif tabirle sanat düşmanlığı, İzmir düşmanlığı ve cehaletle açıklanabilir” diye ekledi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0