CHP’li Başkanlar Foça’da toplandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP’li ilçe belediye başkanları, Foça’da koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile il başkan yardımcılarının da katıldığı toplantıda kentin sorunlarının yanı sıra genel seçim de masaya yatırıldı.

CHP’li Başkanlar Foça’da toplandı

Foça Belediyesi’nin ev sahipliğinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Hotel Club Phokaia’da gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya CHP İzmir İl Başkanı Yücel ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcıları Çetin Özdemir, İsfahan Naki, Aygül Eryılmaz da katlıdı. Koordinasyon toplantısında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu da yer aldı.

Toplantı kentin sorunlarının yanı sıra genel seçim de masaya yatırıldı. Belediye Başkanlarının saha çalışmalarına yönelik istekli oldukları belirtilirken, katkı koyabilmek adına başka ilçelere de çalışabileceklerini ifade ettikleri öğrenildi.

Her ay düzenli bir şekilde yapılacak bu toplantıların genel seçim stratejisi olduğu aktarıldı.

SELVİTOPU, KIRGÖZ VE GÜMRÜKÇÜ KATILMADI

Toplantıya Kavacık Festivali’nde bulunduğundan dolayı Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve yine ilçesindeki başka bir programdan dolayı Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz katılmazken, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün de yerine Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer’i gönderdiği öğrenildi.

Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, toplantının ardından sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Kentimiz için yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuştuk. İzmir için belediyelerimiz ve örgütümüzle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz.”

Soyer: “Birbirimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Toplantı sonrasında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Belediyelerimiz arasındaki iletişimi, geçmişte yaptıklarımız ve gelecek dönem planlarımızı değerlendirdik. Sık sık bir araya geliyoruz. Aramızdaki iletişimin İzmir için, memleket için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Birbirimize sahip çıkmaya, daha sıkı iletişim içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise “Belediye başkanlarımız ile örgütlerimizin koordinasyonunu, vatandaşların sorunlarına nasıl çözüm üretebileceğimizi konuştuk. Ekonomik kriz ve pandemi toplumda ciddi tahribat yarattı. CHP’li belediyeler ise her türlü engele rağmen toplumun sorunlarına çözüm üretiyorlar. Tüm başkanlara hizmetleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0