Soyer o projenin bütçesine sitem etti: Yapacağınız bir metro hattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2022 Yılı Yatırım Programı'nda Halkapınar-Otogar Metro Hattı Projesi için yıllık 3 bin TL'lik bütçe ayrılmasına sitem etti.

Soyer o projenin bütçesine sitem etti: Yapacağınız bir metro hattı

Soyer, "2014’ten beri yatırım programında durur. Her sene iz bedelle geçilir. İnsan üzülüyor. Bir tek metro hattı var yapacağınız." dedi. Soyer ayrıca daha önce söylediği “Hükümetin bir metre metro tüneli yok” sözünü yineledi.

İzmirlilerin yıllardır yapılmasını dört gözle beklediği Halkapınar-Otogar Metro Hattı Projesi’nin akıbeti belirsizliğini koruyor.

İlk kez 2014 yılında yatırım programına alınan proje için ayrılan yıllık bütçe yine tartışma konusu oldu.

Cumhurbaşkanlığı 2022 Yılı Yatırım programına dahil edilen projenin toplam maliyeti 4 milyar 48 milyon 609 bin TL olarak belirlenirken, bu yıl ayrılan bütçe ise 3 bin TL oldu. Projeye bir önceki yılın yatırım programında 3 bin TL’lik bütçe verilmişti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, de katıldığı bir canlı yayında konuyla ilgili sitemini dile getirdi. 

Soyer’in açıklaması şu şekilde:

“İzmir’de hükümetin bir metre metro tüneli yok. Bu saydığımız tüm metro hatları bizden önceki belediye tarafından yapılmış, belediye olarak yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde hükümet metro hattını kendi yapar. Ya da hükümet belediyelerle ortak yapar. Bir tek İzmir istisnadır. 4,5 km’lik Halkapınar-Otogar metro hattı, 2014’ten beri yatırım programında durur. Her sene iz bedelle geçilir. 4,5 milyarlık bir proje bu. 3 bin lirayla geçmişler gene. İnsan üzülüyor. Bir tek metro hattı var yapacağınız.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0