12:49 iZMİR

İZSU tarafından yapılan açıklamaya göre 24 Temmuz Çarşamba günü İzmir'in 9 ilçesinde su kesintileri yaşanacak. Peki İzmir'de sular ne zaman gelecek? İşte detaylar...

12:47 iZMİR

İzmir'de etkili olan sıcak havalar vatandaşı bunaltırken, meteorolojiden ise güzel haber geldi. Meteoroloji verilerine göre İzmir'de havalar serinleyecek ama serinlik kısa sürecek.

12:45 Yerel

Konak’ta ilk 100 günlük hizmet süresini dolduran Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim vaatlerini peş peşe yapılan açılışlarla yerine getirdi. İlk 100 günde, özellikle emeklilerin yüzünü güldüren “Mutluluk Kahvesi”, istihdama yönelik “İş’te Konak Personel İstihdam Ofisi”, sağlık hizmeti ve sosyal hizmetler alanında ise “Psikososyal Destek Merkezi” açıldı.

12:00 ASAYİŞ

İzmir’de iki taraf arasında, kadınlara laf atma yüzünden çıktığı ileri sürülen silahlı ve bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

09:18 GÜNDEM

Bakan Bolat, yılın ilk 7 ayında 70 bin 600 firmanın denetlendiğini ve 1 milyar liraya yakın ceza uygulandığını söyledi. Bolat, "Temmuzda dış ticaret açığında büyük bir azalma olacak, ağustos ayında da aynı gayreti göstereceğiz. Türkiye ekonomisi açısından sevindirici" açıklamasını yaptı.

09:16 GÜNDEM

Ehliyetsiz kullandığı aracıyla çarptığı Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan oğlu Timur Cihantimur’u ABD’ye kaçıran Eylem Tok‘un 11 Eylül’de yeniden hakim karşısına çıkacağı duyuruldu.

1 gün önce EKONOMİ

Vergi kanunlarındaki cezaların artırılması tüketiciyi de işletmeleri de korkuttu. Bakkala ekmek, sakız almaya giden çocuk eve 5 bin lira fiş cezasıyla dönebilir.

1 gün önce EKONOMİ

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplanacak. Toplantıda, enflasyonla mücadele ve ekonomideki diğer gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

1 gün önce EKONOMİ

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, uygulanan program sayesinde risklerin azaldığını ve finansal piyasalarda normalleşmenin sürdüğünü belirtti.

1 gün önce Yerel

Bornova Belediyesi, Muharrem Ayı'nın manevi atmosferini paylaşmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla düzenlediği Geleneksel Aşure Etkinliklerini bu yıl da sürdürüyor. Etkinlikler, ilçenin sembol alanlarından biri olan Büyükpark’ta ve Gökdere Köyü’nde gerçekleştirilecek.