O ilçe başkanı görevi bıraktı.. Yeni başkan belli oldu

CHP Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın’ın sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etti. Akın'ın yerine yönetimden mevcut İlçe Başkan Yardımcısı Murat Aküzüm seçildi.

O ilçe başkanı görevi bıraktı.. Yeni başkan belli oldu

 CHP Balçova İlçe Örgütü’nde flaş bir gelişme yaşandı.

İlçe Başkanı Binnur Akın görevinden istifa etti. Akın’ın istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdiği öğrenildi.

2019’DA SEÇİLMİŞTİ

15 Aralık 2019’daki CHP Balçova İlçe Kongresi’nde aday olan Akın, Aygül Eryılmaz’ın kongre öncesi adaylıktan çekilmesi üzerine, seçime tek aday olarak girmişti. Sandığa giden 264 delegeden 262’sinin oyunu alarak ilçe başkanlığına seçilen Akın, o tarihten bu yana görevini sürdürmekteydi.

YENİ BAŞKAN AKÜZÜM

Öte yandan Akın'ın istifasının ardından ilçe yönetimi, yeni başkanı belirlemek için toplandı. Toplantıda yapılan oylamada mevcut Muhtarlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Murat Aküzüm, başkanlığa seçildi.

AKIN'DAN İLK AÇIKLAMA

İstifa kararıyla ilgili sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yayınlayan Akın "Yürütmekte olduğum CHP Balçova  İlçe Başkanlığı görevimden sağlık sorunları nedeniyle ayrıldım. Bu süreçte birlikte yol aldığım ilçe  yönetim kurulu  üyelerime, gençlik ve kadın kolları başkan ve yöneticilerine, beni bağrına basan tüm parti üyelerimize, uyum içinde çalıştığımız Belediye Başkanımız Fatma Çalkaya'ya, meclis üyelerimize, İl Başkanım Deniz Yücel'e, İl yöneticilerimize, İlçe Başkanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Partimle birlikte iktidar yolunda mücadeleye sağlığım elverdiği ölçüde devam edeceğim. Yolumuz açık olsun" ifadelerini kullandı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0