Narlıdere Belediyesi ve Altınordu arasında iş birliği protokolü

Narlıdere Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, Türkiye’nin ve İzmir’in köklü kulübü Altınordu ve Narlıdere Belediyesi arasında çocuk ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla işbirliği protokolü imzalanması kararı alındı.

Narlıdere Belediyesi ve Altınordu arasında iş birliği protokolü

Başkan Engin, “Narlıdere Belediye Meclisi’nde aldığımız kararla ülkemizin ve İzmir’imizin değeri Altınordu’muzun spordaki yetkinliğini daha çok çocuk ve gençle buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu

Narlıdere Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Mecliste oy birliği ile geçen kararla, Türkiye’nin ve İzmir’in köklü kulübü Altınordu ve Narlıdere Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalanması kararı alındı.

Gençlerin ve çocukların spora teşvik edilmesini amaçlayan iş birliği protokolünün önemine değinen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Altınordu Spor Kulübümüz, altyapıdan yetiştirdiği nitelikli sporcularıyla, alt yaş kategorilerinde elde ettiği uluslararası başarılarıyla Türkiye’de birçok kulübe örnek oluyor. Biz de Narlıdere Belediye Meclisi’nde aldığımız kararla ülkemizin ve İzmir’imizin değeri Altınordu’muzun spordaki yetkinliğini daha çok çocuk ve gençle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu iş birliği ile hem çocuklarımızı spor yapmaya teşvik edeceğiz hem de yeni yetenekleri Türk sporuna kazandırmaya vesile olacağız. Alınan kararın hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

GENÇLER VE ÇOCUKLAR SPORA TEŞVİK EDİLECEK

Narlıdere Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ve Altınordu Spor Kulübü Derneği arasında imzalanacak iş birliği protokolü ile çocuklara ve gençlere sporun tüm branşlarının sevdirilmesi amaçlanıyor. Protokol çerçevesinde çocuk ve gençler spor yapmaya özendirilecek, sporun bilimsel yönü öğretilecek. İmzalanacak protokolle birlikte sporcuların ve sporseverlerin paylaşımcı olması, kötü alışkanlıklardan uzak durarak sporcu bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor. Protokol kapsamında, Narlıdere Belediyesi’nin kullanımında bulunan Ali Artuner Stadı’nın Altınordu Spor Kulübü ile ortak kullanılması planlanıyor.

Narlıdere Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ayrıca 2.İnönü, Sahilevleri, Ilıca, Limanreis, Huzur ait sınırların kesinleştirilmesine ilişkin imar komisyonu raporu da görüşüldü.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0