Menderes’te sel ve taşkınlara karşı seferberlik

Menderes Belediyesi çiftçinin sel ve taşkınlardan etkilenmemesi için çalışmalarına devam ediyor.

Menderes’te sel ve taşkınlara karşı seferberlik

Belediye ekipleri İZSU Genel Müdürlüğü ile ortak çalışmalarıyla ilçenin farklı mahallelerinde menfez çalışmalarını sürdürüyor.

“Oluşabilecek olumsuzluklara karşı, çiftçimizin daima yanındayız”

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, bölgede yaşanması olası sel ve taşkınlara karşı mücadelede çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “İlçe halkımızın önemli geçim kaynaklarından biri de tarım. Ürün çeşitliliği konusunda bu denli zengin olan ilçemizdeki ürünlerimizin ve çiftçimizin zarar görmesini asla istemeyiz. Bu yüzden oluşabilecek olumsuzluklara karşı, çiftçimizin daima yanındayız.”  dedi.

İZSU Genel Müdürlüğü ile koordineli çalışmalarının devam ettiğini aktaran Başkan Kayalar, sözlerine şöyle devam etti:

“Altıntepe, Değirmendere ve Sancaklı mahallelerimizde yaptığımız çalışmalar doğrultusunda, sel ve taşkınlarda olumsuzluk yaratabilecek noktalarda menfez çalışmalarımız devam ediyor. İZSU ekiplerimizle 12 farklı noktaya yaptığımız yol geçiş imalatlarımızla bölgedeki seraların şiddetli yağmurlarda hasar görmesini engelledik.”

Başkan Kayalar, sel ve taşkınlarda olumsuzluk yaşanabilecek bölgelerde, İZSU Genel Müdürlüğü ile koordineli şekilde çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.   

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0