Kılıçdaroğlu'ndan belediye başkanlarına yüksek faizli borç uyarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Elbette ki her belediye borçlanabilir. Her devlet de borçlanabilir. Ama borcu alırsınız, verimli alanlarda kullanırsınız, yeri ve zamanı geldiğinde de ödersiniz. Borcu alırken ödeyeceğiniz faizi de düşünecekseniz. Yüksek faiz dayatılıyorsa o borcu almaktan özenle kaçınacaksınız. Çünkü dediğim gibi, hizmetin bir bedeli var ama o bedelin milletin sırtına ağır bir yük olarak yansımaması lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan belediye başkanlarına yüksek faizli borç uyarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu, Manisa programında CHP'li Turgutlu Belediyesi’nin Kreş ve Taziye Evi Temel Atma Töreni’ne katıldı. Temel atma töreninde halk oyunları ekibi zeybek oyununu sergiledi.

SMA HASTASI İREM NUR BEBEĞE DESTEK İSTEDİ

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, kürsüye SMA hastası İrem Nur bebek ve annesi Ceylan Çatto ile birlikte çıktı. Sağlığına kavuşması için destek bekleyen SMA hastası İrem Nur bebek için çağrı yapan Çetin Akın, “İrem Nur bebek Türkiye'deki 1300 SMA hastasından bir tanesi. Bir kampanya başlattık. Onun sağlığıyla ilgili süreç iyi giderken dolar fırladı. Şu anda kampanyada yüzde 27 civarındayız. İrem Nur bebeğin sesini tüm Türkiye duysun istiyoruz. Yardım kampanyasına destek olursanız mutlu ederseniz” dedi.

CHP'li Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu'da 30 yıl sonra seçimi kazandıklarını ve en iyi hizmetleri kazandırmak için çalıştıklarını belirterek, temeli atılan taziye evi ve çocuk kültür sanat merkeziyle ilgili bilgiler verdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu törende şunları söyledi:

“Belediye Başkanımız son derece güzel bir konuşma yaptı. Konuşmanın özü neydi? Yaptığı çalışmayı anlattı. Başka? Size hesap verdi. Başka? ‘Vaatlerim vardı’ dedi. ‘O vaatleri yerine getirmeye çalıştım’ dedi. Başka? En büyük desteği sizden aldığını ifade etti. Başka? İrem Nur bebeğe sahip çıktı ve o çocuğumuzun mutlu olması ve mutlu büyümesi için ‘elinizi biraz cebinize atın, destek olun’ dedi. Dolayısıyla hep beraber, birlikte, güzel ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Belediye başkanı arkadaşlarıma seçilmeden önce şunu söyledim; ‘Seçildikten sonra kimsenin ekmeğiyle oynamayacaksınız. Seçildikten sonra millete hesap vereceksiniz. Kullandığınız para sizin paranız değil. Harcadığınız para sizin paranız değil. Milletin parası. Dolayısıyla harcadığınız paranın her kuruşunun hesabını millete vereceksiniz. Bu çerçevede vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmayacaksınız. Eğer bir ayrımcılık yapacaksanız, fakir mahallelerden başlayın, fakir mahallelere ayrımcılık yapın. Orada kreşler açın. O ailelerin sorunları varsa o sorunlarla ilgilenin’. Dolayısıyla o çerçevede belediye başkanlarımız elinden gelen çabaları gösteriyorlar. Engeller çıkarıldığını biliyorum. Belediye başkanlarımızın açtıkları kampanyalara engel olunduğunu da gayet iyi biliyorum ama belediye başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim; ‘Asla ve asla şikayet etmeyeceksiniz. Sizin göreviniz engelleri aşmak ve halka hizmet etmek.’ Bu çerçevede belediye başkanlarımız ellerinden gelen çabaları gösteriyorlar.

“BORCU ALIRKEN ÖDEYECEĞİNİZ FAİZİ DE DÜŞÜNECEKSENİZ”

Adaletli olmak kadar doğru bir şey yoktur. Dünyanın düzeni adalet üzerine kurulmuştur. Kainat, adalet üzerine inşa edilmiştir. Dolaysıyla yönetenlerin adaletli davranması, yönetenlerin yönetim kadrolarına liyakatli kişileri atamaları son derece değerlidir. Adalet, devletin dinidir. Adalet, aynı zamanda belediye başkanlarının da üzerine titremesi gereken bir kavramdır. Belediye başkanlarımız, adaletli davrandıkları sürece, adil oldukları sürece pek çok sorunu çözerler. Adaletli davrandıklarında geçmişte kendisine oy vermemiş insanlar bile ‘evet, bu belediye başkanı adil davrandı, haksızlık yapmayalım, bir daha ki sefere destek verelim’ kanaatini kendi yüreklerinde hissedeceklerdir. Bu çerçevede hepimizin çalışması lazım. Efendim, borç ödeme konusu… Elbette ki her belediye borçlanabilir. Her devlet de borçlanabilir. Ama borcu alırsınız, verimli alanda, alanlarda kullanırsınız, yeri ve zamanı geldiğinde de ödersiniz ve borcu alırken ödeyeceğiniz faizi de düşünecekseniz. Yüksek faiz dayatılıyorsa o borcu almaktan özenle kaçınacaksınız. Çünkü dediğim gibi, hizmetin bir bedeli var ama o bedelin milletin sırtına ağır bir yük olarak yansımaması lazım.

“İLK BİR HAFTA İÇİNDE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ YÜRÜRLÜĞE KOYACAĞIZ”

Son olarak şunu da söyleyeyim. Belediye Başkanının sevgili eşinin elinde ‘Kadına yönelik şiddete hayır’ diyen bir pankartımız vardı. Bütün kadınlara bir sözüm var. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı koltuğuna oturduğunda, ilk bir hafta içinde İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Bu ülkenin kadınlarına ahdimiz var. Bu ülkenin kadınları tarlada çalışır. Bu ülkenin kadınları evde çalışır. Bu ülkenin kadınları devlet dairelerinde çalışır. Bu ülkenin kadınlar fabrikalarda çalışır. Bu ülkenin kadınları hayatın her alanında üretir. Bir de onun üzerine şiddet uygularsanız, bu kabul edilemez. O nedenle ahdim var, sözüm var. İlk bir hafta içinde yapacağımız işlerden birisi, kadına yönelik şiddeti yasaklayan sözleşmeyi yürürlüğe koyacağız.”

Konuşmaların ardından taziye evi çocuk kültür sanat merkezinin temeli atıldı. (ANKA)

ÇİFTÇİ ERDOĞAN'I KILIÇDAROĞLU'NA ŞİKAYET ETTİ

Bir dizi ziyaret için Manisa'ya giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir çiftçi arasında dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

Manisa’ya bir dizi ziyaret için giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmetli ilçesini ziyaret etti. Gökkaya mahallesi girişinde vatandaşlar tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu ile bir çiftçi arasında ise dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

AK Parti’den başka partiye oy vermediğini ifade eden çiftçi, yaşadıkları zorluğu şöyle anlattı;

*Ben burada doğruları konuşacağım. Ben Ak Parti’den başka hiçbir partiye oy vermem. Ama Allah sizi inandırsın 250 dönüm arazimiz var artan fiyatlardan akşamları uyuyamıyoruz.

“ÇİFTÇİDE PARA YOK”

*Böyle giderse insanlar Alzheimer hastası olacak. Demirine, çimentosuna, kumuna her gün zam geliyor. Borsa gibi oldu.

*Bağdaki direkleri bile değiştiremiyoruz ancak tadilat yapabiliyoruz. İmalat yapıyorduk makinaları sattık, depo orada duruyor. Para alamadık. Çiftçide para yok. Babamla amcam dükkanlarını kapattı.

*Yeter artık, bu millet ne yiyip içecek? Ben kendimi düşünmüyor vallahi de düşünmüyorum ama çiftçinin halini gördükçe ben ağlayacak duruma geldim.

“EKMEKLE OYNAMASINLAR”

*Ben sizden rica ediyorum. İnsanlar 4 bin 250 TL para alıyor, elektrik parası binlerce lira geliyor… Bu insanlar çoluk çocuğuyla hiçbir şey yapamayacak mı, bir yerlere gidemeyecek mi? Adamın her şeyiyle oynasın ama ekmeğiyle oynamasınlar.

“BİZİ SİNİR HASTASI ETTİLER”

Tayyip Erdoğan benim çok sevdiğim bir adam ama bu sefer yalan söyleyemeyeceğim bizi sinir hastası ettiler.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0