Deniz Yücel'den İsmail Kahraman'a sert tepki: İtibarsızlaştırma hadsizliği

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, TBMM eski Başkanı AK Partili İsmail Kahraman’ın “Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım… İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki” sözlerine tepki gösterdi.

Deniz Yücel'den İsmail Kahraman'a sert tepki: İtibarsızlaştırma hadsizliği

 Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman Rize’nin fethinin 561’inci yılı dolayısıyla düzenlenen ‘Rize’de tarihi bir an, Fatih Sultan Mehmed Han’ isimli programdaki konuşmasında şehirlerin kurtuluş gününün kutlanmasına yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Kahraman, "Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım. İstanbul’un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki" demişti.

Kahraman’ın bu sözleri kamuoyunda büyük tepki toplarken, son olarak CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Kahraman'a sert tepki gösterdi.

Sosyal medyadan açıklama yapan İl Başkanı Yücel, "Atatürk aydınlanmasına inanan anlayış, ömrü tükenen bu köhne zihniyetin yerini çok yakında alacaktır." diyerek şu açıklamayı yaptı;

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0