CHP'li Demir'den AK Partili Günaydın'a 'doğalgaz' salvosu

CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, AK Partili mevkidaşı Selman Günaydın'ın Torbalı'daki mahallelere doğalgaz bağlatılmasıyla ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP'li Demir'den AK Partili Günaydın'a 'doğalgaz' salvosu

Demir, "Kendileri eğer bir mahalleye doğalgaz bağlanacaksa, mahalle muhtarının kendilerine, AK Parti İlçe Başkanlığı'na talepte bulunmak zorunda olduklarını söylemişler. Bu aymazlıktır, ayrımcılıktır. Siyaset bilmemezliktir.Türkiye'nin en fazla vergi veren ilçesinin mahallesine doğalgaz bağlanması sizin onayınızdan mı geçiyor?" dedi.

CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’ı sosyal medya üzerinden sert bir dille eleştirdi.

Torbalı’daki mahallelere doğalgaz bağlatılması için muhtarların kendilerine oluşturması gerektiğini söyleyen Günaydın’a tepki gösteren Demir’in ifadeleri şu şekilde:

“Yerel internet sitelerine demeç vererek mahallerimize doğalgaz bağlanması ile alakalı muhtarlarımızın AK Parti İlçe Başkanlığı'na talep oluşturması gerektiğini ifade eden Sayın AK Parti İlçe Başkanı'nın söylemlerini esefle kınıyorum.

Kendileri eğer bir mahalleye doğalgaz bağlanacaksa, mahalle muhtarının kendilerine, AK Parti İlçe Başkanlığı'na talepte bulunmak zorunda olduklarını söylemişler. Bu aymazlıktır, ayrımcılıktır. Siyaset bilmemezliktir. Devlet adabına yakışmayan bir tavırdır.

"HİÇ Mİ YÜZÜNÜZ KIZARMIYOR?"

Pancarımızda 2 mahalle muhtarımız 20 Mayıs 2021'de ekteki belgeyle İzmirgaz'a mahallelerine doğalgaz getirmek için resmi başvuru yapmıştır. Siz ise bunu sümen altı yaptırarak, bana başvuru yapmadılar o yüzden Pancar'a doğalgaz gelmedi diyorsunuz. Ekteki başvuruyu size değil de İzmirgaz'a yaptıkları için mi Pancar'a doğalgaz bağlanmadı?

Şimdi Türkiye'nin en fazla vergi veren ilçesinin mahallesine doğalgaz bağlanması sizin onayınızdan mı geçiyor?

Siz bundan siyasi rant elde edeceksiniz, bir de başvuru yapmamışlar diye toplum önünde yalan söyleyeceksiniz. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor, pişkin pişkin sırıtırken?

İzmirgaz babanızın çiftliği değilse, siz kimsiniz, muhtarların, Pancarlının talebini sümen altı ettiriyorsunuz?

Torbalı'nın vergisinin karşılığı olan hizmeti siyasi ranta çevirmenize izin vermem. Toplum önünde yalan söylemenizi de kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ancak ben bu konunun takipçisi olacağım. Haberiniz olsun...”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0