CHP'li Böke'ye Avrupa Konseyi'nde yeni görev

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Avrupa Konseyi (AK) Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin başkanlığına seçildi.

CHP'li Böke'ye Avrupa Konseyi'nde yeni görev

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Avrupa Konseyi (AK) Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin başkanlığına seçildi.

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin başkanlığa seçildiği haberi, AK Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin sosyal medya hesabından duyuruldu.

Selin Sayek Böke'nin yardımcılıklarını, Alain Milon, Olena Khomenk ve Sibel Arslan'ın yapacakları açıklandı.

Böke, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde 2019 yılından bu yana Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu'nun başkan vekilliğini yapıyordu.

Selin Sayek Böke bu göreve gelen ilk Türk parlamenter olmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından, “Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin başkanlığına seçilen Genel Sekreterimiz Selin Sayek Böke’yi tebrik ediyorum. Yeni görevini başarıyla sürdüreceğine inancımız tam. Gurur duyduk” paylaşımını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise “Bu görevi de layıkıyla yerine getirecek Genel Sekreterimiz sevgili Selin Sayek Böke. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin başkanlığına seçilen yol arkadaşımızı tebrik ederim! Gurur duyduk” mesajıyla Böke’yi kutladı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0