CHP'li Başarır'ın yazdığı "Beşli Çete" kitabı için İzmir'de imza günü

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, yazdığı "Beşli Çete" kitabını, İzmir'de CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile birlikte okuyucuları için imzaladı.

CHP'li Başarır'ın yazdığı "Beşli Çete" kitabı için İzmir'de imza günü

İmza günü için gelen yüzlerce yurttaş kitabevi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Önsözünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yazdığı kitapta ihalelerin haksız ve usulsüz olarak nasıl verildiğini yazdığını belirten Başarır, "Bu kitap aynı zamanda bir iddianame… Geldiğimiz zaman bunların hesabını soracağız. Bizim olanı tekrar bu 84 milyona, halkımıza tekrar armağan edeceğiz” dedi.

Ali Mahir Başarır’ın Beşli Çete ismini taşıyan kitabının imza günü Karşıyaka'daki Kırmızı Kedi Kitabevi'nde bugün yapıldı. Başarır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile birlikte kitabı okuyucuları için imzaladı.

Kitabevi önünde uzun kuyruklar oluşurken CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve ilçe belediye başkanları da etkinlikte yer aldı.

"BEŞSİZ AMA EŞSİZ BİR GELECEK"

Beşli Çete kitabının içeriğiyle ilgili ANKA Haber Ajansı'na konuşan Ali Mahir Başarır, şunları söyledi:

"Kitapta bu ülkenin, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği kimlere ipotek olarak verilmiş onu yazdık. Nasıl haksız, usulsüz ihaleler verilmiş onu yazdık. Bir şeyi daha yazdık. Biz geldiğimizde bu köprüleri, yolları, havaalanlarını nasıl geri alacağımızı yazdık. Yani hakkımız olanı nasıl alacağımızı yazdık. Ve 'Beşsiz ama eşsiz bir gelecek geliyor' sloganını kullandık"

"TARİHE NOT DÜŞTÜK"

İmza gününe yurttaşların gösterdiği yoğun ilgiye değinen Başarır, şöyle devem etti:

"İnanılmaz bir kuyruk var İzmir'de. Bu kitap aynı zamanda bir iddianame. Benim ülkemi soyanların, halkı bu hale getirenlerin yer aldığı bir kitap. İstanbul'dan İzmir'e gidiş-dönüş bin 500 lira para ödemek zorunda kalan insanların haklarını koruyan bir iddianame. Evet, tarihe not düştük. Geldiğimiz zaman bunların hesabını soracağız. Bizim olanı tekrar bu 84 milyona, halkımıza tekrar armağan edeceğiz."

KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR

Kitabın önsözünü yazan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da teşekkür eden Başarır, "Genel Başkanımız kitabı dikkatli inceledi. Süreci de beraber götürdük. Önsözü kendisi yazdı. Kendilerine İzmir'den, dışarıda kuyruktaki yüzlerce vatandaşımızdan da selam yolluyorum. Halkın başkanı, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu. Beşsiz ama eşsiz bir gelecek geliyor. Çünkü halk yönetime geliyor" diye konuştu.

ÖNSÖZÜ KILIÇDAROĞLU YAZDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yazdığı Beşli Çete'nin önsözünün bir kısmı şöyle:

“AK Parti döneminde Kamu İhale Kanunu yaklaşık 200 kez değişti, bazı ihaleler de kanunun kapsamı dışına çıkarıldı. Hal-i pür mealimiz ortada. Tek bir örnek bile durumu anlatmamız açısından yeterlidir. Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün 2021 Yolsuzluk Algı Endeksi'nde Türkiye yolsuzlukla mücadelede 180 ülke arasında 96'ncı sırada yer alıyor.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi, ‘Beşli Çete’ aracılığıyla ülkemiz birikimlerinin büyük bir bölümüne yolsuzluk yoluyla el koymuş durumda. Örnek olması açısından kitapta detaylarıyla yer bulan temel bir veriyi sizlerle paylaşmak istiyorum: ‘Beşli Çete’nin 2021 yılı sonuna kadar kamudan aldıkları kamu ihale bedellerinin toplamı yaklaşık 150 milyar dolar civarında.’ CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ‘Beşli Çete’ kitabıyla bu el koyma pratiğinin tarihsel bir dökümünü yapıyor. Türkiye ekonomi tarihi açısından da referans olacak içerikteki bu çalışma sunuyor.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0