CHP İzmir’de kritik görüşme: İlçe Başkanının hakaret iddiaları gündemde

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a hakaret ettiği ve bu hakaretlerin bir ses kaydının bulunduğu yönündeki iddialar parti gündemine bomba gibi düştü.

CHP İzmir’de kritik görüşme: İlçe Başkanının hakaret iddiaları gündemde

İddiaların parti içinde krize dönüşmesinin ardından konuya müdahil olan İl Başkanı Deniz Yücel'in Gruşçu ve yönetimiyle il binasında kritik bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Öte yandan görüşmenin ardından ilçe binasına geçen Başkan Gruşçu'nun saat 17.00'de konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştireceği belirtildi.

CHP İzmir İl Örgütü'nde çalkantılı saatler yaşanıyor. 

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a yönelik hakaret içeren bir ses kaydının bulunduğu iddiaları partide krize neden oldu.

2 yıl öncesine ait olduğu ifade edilen ses kaydında Gruşçu'nun iş istemek amacıyla kendisine gelen bir kişiyle görüştüğü sırada Soyer'le Batur'a hakaret ettiği öne sürüldü.

İddiaların parti içinde yayılarak, 2 yıl sonra krize dönüşmesinin ardından İl Başkanı Deniz Yücel konuya el koydu. Yücel'in İlçe Başkanı Gruşçu ve yönetimiyle, İl Başkanlığı’nda olağanüstü toplandığı öğrenildi. Yapılan görüşmelerin ardından Gruşçu ve yönetiminin ilçe binasına geçtiği belirtildi. 

GRUŞÇU İSTİFA EDECEK Mİ?

Öte yandan saat 17.00'de partisinin ilçe binasında konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştireceği öğrenilen Gruşçu'nun görevinden istifa edeceği kulislerde konuşuluyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0