Çağrı Gruşçu istifa etti

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun, kendisinden iş isteyen bir gençle yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a hakaret ettiği ve bu hakaretlerin bir ses kaydının bulunduğu iddialarının ardından beklenen oldu ve Gruşçu yazılı açıklama yaparak görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Çağrı Gruşçu istifa etti

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun, belediyelerde işe alımlarla ilgili olarak yaptığı konuşma İzmir gündeminde şok etkisi yarattı. 

Gruşçu'nun kayda ne zaman alındığı bilinmeyen bir ses kaydında partili bir gençle yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a yönelik hakaret ve galiz küfürler içeren ses kaydı partide krize neden oldu.

Ses kaydı iddialarının ardından İl Başkanı Deniz Yücel konuya el koymuş ve bugün Çağrı Gruşçu ve yönetimiyle, il binasında olağanüstü toplantı yapmıştı. 

Gruşçu'nun istifasının istendiği iddia edilirken toplantı sonrasında Gruşçu, ilçe binasına geçerek yönetim kurulu üyeleriyle de bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından konuşan Gruşçu, toplantıdan herhangi bir karar çıkmadığını söyledi. Sorulara yanıt vermeyen Gruşçu, “Bugünkü görüşmelerimiz sonuçlandı. Herhangi bir karar alınmadı. Yarın ilçe yönetimimiz ile bir görüşme daha gerçekleştireceğiz” demiş ve istifaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmamıştı.

FLAŞ İSTİFA HAMLESİ

Öte yandan; toplantıdan birkaç saat sonra yazılı açıklama yapan Gruşçu, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Gruşçu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

“Hak, Hukuk ve Adalet! 

2014 yılında kongrede delegelerimizin iradesiyle seçilerek sırasıyla ilçe sekreteri, ilçe başkan yardımcısı ve 4 yıla yakındır yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimde, ihale peşinde koşmadan, dosya takipçiliği yapmadan, bulunduğum konumları kendi çıkar ve menfaatlerim uğruna kullanmadan sadece vatanıma ve vatandaşıma hizmet için çalıştım. 

‘Ne mutlu ki!’ adım ahlaksız, ilkesiz, hileli ve akçeli işlerle bir arada hiç anılmadı. 

20 yıldır ailemden, sevdiklerimden mahrum kalarak, gündüzü gecesi olmadan, pandemi, hastalık demeden ülkemizin refaha kavuşması, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için verdiğim emek, çaba, çalışma; bireysel hırslarını her şeyden önde tutan kişilerce yok edilmek istenmektedir. 

Basına yansıyan; bana, yasa dışı yollarla yapılmaya çalışılan bu kirli kumpasın muhataplarıyla yargı önünde elbette hesaplaşacağız. 

Konunun yargıya intikal etmesi sebebiyle sürecin sağlıklı işlemesi, canımdan çok sevdiğim partimin iktidar yolundayken yıpratılmaması ve görevde bulunan yol arkadaşlarıma zarar gelmemesi için kan değişiminin yararlı olacağı inancıyla ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum. 

Bizim için önemli olan makam, mevki, koltuk değil! Ben yine her zaman partimin ve ülkemin hizmetkârı olacağım. 

Aldığım bu kararın partimiz ve tüm yol arkadaşlarım için hayırlı olmasını diliyorum.

Kamuoyuna saygılarımla...”

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 08:05

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0