Büyükşehir sokak hayvanlarını toplatmayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlarına sokak hayvanları için barınakların kurulması talimatını vermesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada İzmir’de sokak hayvanlarının toplatılmayacağının altı çizilirken, ‘’Can dostlarımız hepimize emanet’’ denildi.

Büyükşehir sokak hayvanlarını toplatmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye’nin pitbull cinsi köpeklerin saldırısına uğramasının ardından ‘‘Sahipsiz hayvanların yerinin, sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız’’ açıklamasını yaparak, belediye başkanlarına barınakların kurulması talimatını vermişti.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından bazı belediyeler harekete geçerek sokak hayvanlarını toplamaya başlarken, can dostların toplatılmaması yönünde karar alan belediyeler de oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de sokak hayvanlarının toplatılmayacağını duyurdu. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ‘‘Değerli İzmirliler, Kentimizdeki sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama ve tedavi işlemlerinin yanı sıra acil ve münferit durumlar dışında toplanması söz konusu değildir. Can dostlarımız hepimize emanet’’ ifadelerine yer verildi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0