Bornova’da Cumhuriyet Koşusu coşkusu

Bornova Belediyesi'nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu büyük coşkuya sahne oldu. Koşuya katılan her yaştan Bornovalı tişörtleriyle Mustafa Kemal Caddesi’ni kırmızı beyaza boyadı.

Bornova’da Cumhuriyet Koşusu coşkusu

Koşunun startını Bornova Belediye Başkan Vekili Hüseyin Ünal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer ve İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç verdi.

Bornova Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan koşuya katılanlar, Bayraklı sınırına ulaştıktan sonra geri dönüp 4 kilometrelik parkuru tamamladı.

Etkinliği izleyen Bornovalılar da koşuya katılanlara tempo tuttu.  29 Ekim ruhunun yaşatıldığı koşuya katılan her yaştan 300 Bornovalı bitiş çizgisinde hatıra madalyalarını alırken, Cumhuriyet Meydanı'nda anadolu rock şarkılarını seslendiren "210" sahne aldı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova’da Cumhuriyet coşkusunu vatandaşların yoğun katılımıyla kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Düzenlediğimiz koşuya katılarak birlik ve beraberliğimizi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 28 Ekim akşamı düzenlenecek kortej yürüyüşü ve Derya Uluğ konserine de tüm Bornovalıları davet eden Başkan İduğ, “Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet borcumuzu ve vatanımıza bağlılığımızı daha büyük etkinliklerle kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0