Bornova Belediyesi can dostlarına sahip çıkıyor

Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2022 yılında yaptığı çalışmalarla sokakta yaşayan can dostlarının yardımına koştu. Geçen yıl hizmete açılan Can Dostları Yerleşkesi’nde kedi ve köpeklere verilen hizmetin kalitesini de arttıran Bornova Belediyesi, son bir yılda tedaviden aşılama ve kısırlaştırmaya kadar pek çok farklı hizmetle onbinlerce can dostuna sahip çıktı.

Bornova Belediyesi can dostlarına sahip çıkıyor

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, can dostlarının bakımına gösterilen özeni ve verilen hizmetin kalitesini Can Dostları Yerleşkesi’ni hizmete sokarak arttırdıklarını belirterek, “Şehrimizi, hayatımızı sokaklarımızda evlerimizin yanı başında yaşayan can dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Onların da birer can taşıdığını, nefes alıp verdiklerini unutmayan duyarlı Bornovalı hemşehrilerimizle birlikte imkanlarımızı en üst düzeyde kullanıyoruz. 2022 yılında Veteriner İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla verdiğimiz hizmetler de bunun göstergesi. Can dostlarımıza sahip çıkarken duyarlı Bornovalıların verdiği destekler için de ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

15 bin 93 tedavi

Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2022 yılı boyunca kısırlaştırılan hayvan sayısı 6 bin 118’e ulaştı. Kısırlaştırılan hayvanlara aynı zamanda kuduz aşısı da yapıldı. Bir yıl boyunca 15 bin 93 kedi ve köpeğin tedavisi yapılırken, aşılama, kısırlaştırma ve tedavisi yapılan can dostları sağlıklarına kavuştuktan sonra yasa gereği alındıkları ortama bırakıldı. Can dostlarının sahiplendirilmesi konusunda yıl boyunca düzenlenen özel etkinliklerde ve çeşitli organizasyonlarda vatandaşları teşvik eden Bornova Belediyesi, toplam 123 kedi ve köpeğin de yeni sahipleriyle buluşmasını sağladı. Bu sürede vatandaşlar da sokaklarda yaşayan can dostlarıyla ilgili istek ve taleplerini Bornova İletişim Merkezi’nin 0232 999 29 29 numaralı hattından yaptıkları 12 bin 607 telefon görüşmesiyle ilettiler.

Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da hayvanseverlerle de işbirliği içinde kedi ve köpek evleri yaparak Bornova’nın ihtiyaç duyulan noktalarına yerleştirdi.

Bunların yanı sıra, 2023 yılında röntgen cihazı alınarak Can Dostları Yerleşkesi’nde ortopedi operasyonlarının yapılmasının da mümkün hale getirileceği belirtildi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0