Bakan Kurum’un ‘İzmir’ açıklamalarına CHP’den tepki

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN Türk'te katılığı canlı yayında yeni Sosyal Konut Projesinden bahsederken İzmir ile ilgili tepki çeken sözler kullandı.

Bakan Kurum’un ‘İzmir’ açıklamalarına CHP’den tepki

Bakan Murat Kurum’un, ‘’İzmir beceriksizlik, liyakatsizlik ve algı oluşturularak işgal altındadır‘’ sözlerine CHP’den tepki gecikmedi. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ‘Hazımsızlık’ ifadelerini kullanırken, Özcan Purçu, ‘Hayatımız veresiye’ dedi.

Yüzyılın en büyük sosyal konut projesi olarak gösterilen projenin detaylarını geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı bir canlı yayında İzmir ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum açıklamasında, ‘’ ’İzmir beceriksizlik, liyakatsizlik ve algı oluşturularak işgal altındadır‘’ ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca asgari ücretlilerin konut kredisini nasıl ödeyecek sorusuna, ‘’ Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilir" ifadeleriyle yanıt verdi.  

Hazımsızlık!

Kurum’un açıklamalarına CHP İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Özcan Purçu tepki gösterdi.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, ‘’ Sosyal konut projesi için asgari ücretliye “Biraz dişini sıkacak, fazla mesai yapacak,biraz da borç alacak.” diyen Bakan liyakattan bahsediyor. Bir de İzmir işgal altında diyor. Hazımsızlıkları arttıkça İzmir’e saldırıyorlar. İzmir, sana ve temsil ettiğin zihniyete geçit vermez!’’ dedi. 

Hayatımız veresiye 

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ise, ‘’Yüzyılın Sosyal Konut Projesi diye tanıtım yapan Bakan  Murat Kurum yılın itirafını yaptı:"Bu projeye ancak ek iş yaparak ya da eşden dosttan borç alarak girilebilir" İtirafın şu: Ev sahibi olmak hayal oldu. İş bulmak zaten lüks olmuştu Sayenizde hayatımız veresiye oldu!’’ dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0