Ayakkabıcılar Sitesinde yerinde çözüm

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan, Bornova Işıkkent’te Ayakkabıcılar Sitesi’nde site ve oda başkanları ile esnafı ziyaret ettiler. Bekle ve Güldoğan’ın gerçekleştirdiği ziyaretlerde Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu da hazır bulundu.

Ayakkabıcılar Sitesinde yerinde çözüm

Ayakkabıcılar Sitesi Başkanı Süleyman Özcan ve Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata’ya yapılan ziyaretlerde esnafın sorun ve talepleri görüşüldü. Yapılan istişarelerde yetişmiş eleman ihtiyacına dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dünkü gündeminde Meslek Liseleri vardı.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesleki ve teknik eğitim alanındaki tecrübeleri uluslararası alana taşımak amacıyla yeni bir projeyi daha devreye alacaklarını belirtti. 2021 yılında hedeflenen 1 milyar TL’lik üretim kapasitesinin üzerine çıkılarak meslek liseleri açısından tarihi bir rekor kırıldığını belirten Erdoğan, 2022 yılı sonuna kadar da mesleki eğitim merkezleri aracılığıyla 1 milyon gencin istihdam edilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Güldoğan : “Hedefimiz, istihdam problemini ortadan kaldırmak!”

Bornova Işıkkent bölgesinde gerçekleştirilecek olan İzmir Ayakkabıcılar Odası Mesleki Eğitim Projesi’nde Meslek Lisesi’nin protokolünün onayladığının belirtildiği görüşmede AK Parti Bornova İlçe Başkanı Güldoğan:

“Meslek Lisemizi de, Camii’mizi de Ayakkabıcılar Sitemize kazandıracağız. Meslek Lisemiz için yeni protokol onaylandı. Hedefimiz öğrencilerimizle birlikte Ayakkabıcılar Sitesinde istihdam problemini ortadan kaldırmak. Hem çalışıp hem okuyacaklar. Esnafımızda yetişmiş personel sıkıntısından kurtulacak.” Dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0