AK Partili Kaya'dan Soyer'in "Engelleyenler var" sözüne yanıt: Buna kargalar bile güler

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in katıldığı bir canlı yayındaki açıklamalarına yanıt verdi.

AK Partili Kaya'dan Soyer'in "Engelleyenler var" sözüne yanıt: Buna kargalar bile güler

Kaya, “CHP'li Soyer "engelleyenler var" demiş. Buna kargalar bile güler. Bir iş mi yapıyorsunuz da engelleniyorsunuz!" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer, bugün katıldığı bir canlı yayın programında belediyenin yatırımlarının hükümet tarafından engellenip engellenmediği yönüdeki soruya şu “Engellemeye çalışanlar, durdurmak isteyenler, önümüzü kesmek isteyenler olabilir, var da. Ama bunların üzerinde konuşmayı bile değer bulmuyorum. Biz mevcut veri koşullar neyse o koşullar içinde en iyisini yapmak için geldik” yanıtını verdi.

Soyer ayrıca Büyükşehir’in 2019 yılında ihalesini kazandığı, ancak ihalesi Özelleştirme İdaresi tarafından iptal edilen Tarihi Elektrik Fabrikası binası ile Halkapınar-Otogar Metro Hattı projesinin akıbetiyle ilgili de hükümeti eleştirdi.

Soyer’in bu sözleri AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın büyük tepkisini çekti. Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“CHP'li Soyer "engelleyenler var" demiş. Buna kargalar bile güler. Bir iş mi yapıyorsunuz da engelleniyorsunuz! Bu kentin önündeki en büyük takoz, sizsiniz. İzmir'in gelişiminin önünde bir engel varsa, o da CHP'li belediye yönetimidir.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0