AK Partili Kaya'dan Soyer'e: Genel siyaseti bırak, belediye başkanlığını yap

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Balçova ve Narlıdere'deki saha mesaisinde eleştiri oklarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yöneltti.

AK Partili Kaya'dan Soyer'e: Genel siyaseti bırak, belediye başkanlığını yap

Kaya, "Gezdiğimiz her yerde yollar delik deşik, açılan çukurlar hendeğe dönüşmüş vaziyette. Vatandaşlarımız CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nden yakınıyor ama Soyer'in gündeminde bunlar yok. Bırakın bir düzenleme yapmayı, yolları asfaltlamaktan acizler. Soyer, genel siyaset yapmaktan belediye başkanlığını yapamıyor" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sahadaki turunu Balçova ve Narlıdere'de gerçekleştirdiği programlarla sürdürdü. Her iki ilçede de yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla buluşan Kaya'nın gündeminde CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi vardı. CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in hiçbir iş yapmadığını, günlük siyasi tartışmalardan beslenerek iş bilmezliğinin ve beceriksizliğinin üstünü örtmeye çalıştığını belirten Kaya, "CHP'li Soyer yine bildiğimiz gibi. Popülist söylemlerde en önde, ama konu iş yapmaya gelince, asli vazifesi olan Belediye Başkanlığı makamının gerekliliklerini yerine getirmeye gelince ortada yok. Gezdiğimiz her yerde yollar delik deşik, açılan çukurlar hendeğe dönüşmüş vaziyette, vatandaşlarımız CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nden yakınıyor ama Soyer'in gündeminde bunlar yok. Özü seçkinci, söylemi popülist CHP'li Soyer'in hizmet üretme gibi bir derdi yok. Günü kurtarıyor, ağdalı sözlerle gündem saptırıyor. Ama bu sırada olan İzmir'imize oluyor. Kentin yılları heba ediliyor" şeklinde konuştu.

KAYA'DAN BALÇOVA ESNAFININ E-TİCARET PROJESİNE DESTEK SÖZÜ

Balçova'daki programlarına Teleferik Mahallesi Muhtarlığını ziyaret ederek başlayan Kaya, burada Muhtar Necmi Geçim ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Ardından Balçova'da bulunan Ege Bölgesi Van Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne geçen Kaya, Başkan Çetin Türkmenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile buluştu. Programı çerçevesinde Balçova Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın da kapısını çalan Kaya, geçtiğimiz günlerde yapılan kongreyle güven tazeleyen Başkan Ali İhsan Boyacı ve Yönetim Kurulu Üyelerine 'hayırlı olsun' ziyareti gerçekleştirdi. Kaya, burada kendisinden kuracakları e-ticaret platformu için destek isteyen Esnaf Odası Yöneticilerine, ilgili bakanlık ve İZKA üzerinden destek verilmesi için çalışacaklarının sözünü verdi. S.S Balçova Su Ürünleri Kooperatifi'nde Başkan Nejdet Gürleyen ve kooperatif üyeleri ile de bir araya gelen Kaya, burada üyelerin taleplerini dinledi.

ELEKTRİKTE VATANDAŞIN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK YENİ ADIMLAR YOLDA

Balçova Ata Caddesi'nde esnaf ziyaretleri de yapan Kaya, esnafların taleplerini ve isteklerini tek tek not aldı. Zor bir süreçten geçildiğini, tüm dünyada enerji fiyatlarında ciddi bir artış olduğunu hatırlatan Kaya, Türkiye'de devletin bu artışı millete en asgari yansıtmak için adımlar attığını da sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla elektrikte indirimli tarifenin 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıldığını ve bunun 1 Şubat itibarıyla uygulamaya başladığını belirten Kaya, "Bizim temel ilkemiz, vatandaşımızın enflasyona karşı ezilmemesi. Hem asgari ücret, hem emekli ve memur maaş artışlarında en önemli kriter bu oldu. Burada da çalışmalarımız bu yönde olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız talimatlarını verdi, süreci de çok yakından takip ediyor. Enerji Bakanımız ve Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz de gerekli açıklamaları yaptı. Çalışmanın neticelerini yakın zamanda göreceğimizi söyleyebilirim. Vatandaşımızın yükünü hafifletecek yeni adımlar atılacak. Esnafımız başta olmak üzere, çeşitli sosyal kesimlerden indirimli tarifeden yararlanmaya dönük talepler var. Halihazırda hem bakanlığımız hem de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu talepleri titizlikle değerlendiriyor. Bir çalışma ortaya konacak ve bu kamuoyuna açıklanacak. Biz her daim esnafımızın yanındayız" şeklinde konuştu.

"GENEL SİYASETİ BIRAK, BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAP!"

Narlıdere'de gerçekleştirdiği programlar çerçevesinde esnaf ziyaretleri yapan Kaya, ilçedeki bozuk yollardan ve yerel hizmetsizlikten yana şikayette bulunan esnafların taleplerini dinledi. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sorunlara kulak tıkadığını ve vatandaşı mağdur ettiğini söyleyen Kaya, "CHP'li Büyükşehir Belediyesi'nin hali ortada. CHP'li Soyer'i görüyoruz. Bugün Balçova ve Narlıdere ilçelerimiz, adeta açık bir AVM gibi. Buradaki yerel esnafımızda her türlü ürün var. Buradaki çarşılarda bir düzenleme yapılsa, burası ticaret açısından İzmir'in cazibe merkezi olur. Ama bırakın bir düzenleme yapmayı, yolları asfaltlamaktan acizler. CHP'li Soyer, genel siyaset yapmaktan belediye başkanlığını yapamıyor" ifadesinde bulundu.

"TÜRKİYE'NİN EN PAHALI SUYUNU İZMİR KULLANIYOR"

CHP'li Soyer'in, beceriksizliğini örtmek için genel siyaset yaptığını belirten Kaya, "Sen önce sorumluluk alanın içindeki yolları asfaltla, Türkiye'nin en pahalı suyunu İzmir'e içiriyorsun, onda bir düzenleme yapsana. 92 Milyon Metreküp kayıp kaçak oranın var. Her yıl, bir Tahtalı Barajı kadar suyu şebekede kaybediyoruz. İzmir, 30 büyükşehir belediyesi arasında % 35 oranındaki kayıp kaçak oranıyla rekor kırıyor. Bunun bedelini de İzmirli hemşehrilerimiz şişkin su faturalarıyla ödüyor. Katı atık bedelleri, esnafımızın ve hemşehrilerimizin sırtında kambur. Bunları çözebiliyor musun, sen bundan bahset. Sen şikayet etme makamı değil, sorun çözme makamındasın. Bugüne kadar hangi sorunu çözdün, hangi yaraya merhem oldun, bir tane işini söyle biz de bilelim. Varsa yoksa algı oyunu, gündem değiştirme çabası. İzmirli hemşehrilerimiz bunun çok iyi farkında" dedi.

NARLIDERE'DE YOĞUN MESAİ

Narlıdere'de gerçekleştirdiği programlarında Altıevler Mahallesi Muhtarı Zühal Arabacı'yı da ziyaret eden Kaya, burada mahalle sakinleriyle buluştu. Ardından Narlıdere Çatalkaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne geçen Kaya, dernek üyeleriyle bir araya geldi. Göreve yeni seçilen Narlıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metuş Gelve ile Narlıdere Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Soner Kırmacı'yı da makamlarında ziyaret eden Kaya, her iki başkana da 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0