AK Partili Kaya'dan CHP'ye; Siz ve milli irade, öyle mi! Hadi oradan

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, İzmir'in kurtuluşunun 100. yıl dönümünde son Osmanlı Padişahı Vahdettin'i hedef alan açıklamasına çok sert sözlerle yüklenirken, CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt gecikmedi.

AK Partili Kaya'dan CHP'ye; Siz ve milli irade, öyle mi! Hadi oradan

 CHP'li milletvekilleri sosyal medya hesaplarından peş peşe yaptıkları açıklamalarla Soyer'e destek verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise "Hakaret kabul edilemez. Milli iradeye saygısızlık" eleştirileri yöneltildi. CHP'li milletvekillerine ise AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya cevap verdi. Kaya, "Bir de 'milli iradeye saygı' diyorsunuz. Milletin seçtiği Cumhurbaşkanımıza yapılan hakaretlere çanak tutmadınız mı? Siz ve milli irade, öyle mi! Hadi oradan." dedi.

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 9 Eylül İzmir'in kurtuluşunun 100. yılında yaptığı konuşma tartışılmaya devam ediyor.

Tunç Soyer'e sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, CHP'li milletvekillerinden gelen "hakaret, milli iradeye saygısızlıktır" eleştirilerine AK PArti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan geldi.

Kaya, sosyal medya hesabından "Değerlerimizle, tarihimizle kavgalısınız, ZAFER günümüzde Yunan'a selam çaktınız, hala utanmadan konuşuyorsunuz. Bir de "milli iradeye saygı" diyorsunuz. Milletin seçtiği Cumhurbaşkanımıza yapılan hakaretlere çanak tutmadınız mı? Siz ve milli irade, öyle mi! Hadi oradan." dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0