AK Parti ve CHP arasında polemik büyüyor: Kılıçlar yeniden çekildi

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne yönelik saldırının ardından AK Parti ve CHP arasında sular durulmadı

AK Parti ve CHP arasında polemik büyüyor: Kılıçlar yeniden çekildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne yönelik saldırının ardından hükümetin CHP’yi hedef alarak açıklama yapmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu: 2 gündür yalan söylediniz 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından, ‘’İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz. Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!’’ ifadelerini kullanmıştı. 

AK Partili Dağ: CHP milli güvenlik sorununa dönüştü 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Mileltvekili Hamza Dağ, CHP Liderinin tweetlerini alıntılayarak CHP’yi teröre destek vermekle suçladı. AK Partili Dağ açıklamasında ‘’ Mızrak çuvala sığmıyor. Sadece teröristleri gazeteci diye aklayan raporları değil, sayısız örnekten sonra şu artık çok nettir: CHP terör örgütlerini doğrudan ve dolaylı olarak desteklemektedir ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP'yi maalesef bir milli güvenlik sorununa dönüştürmüştür.  İki gündür sessiz kalan CHP Genel Başkanı, PKK açıklamasına sırtını dayayıp devlete meydan okumuş. Kemal Bey, bunlar sizin son çırpınışlarınız, kaybedeceksiniz ve size tavsiyemiz; bunun onurlu bir mağlubiyet olması için çabalamanız’’ ifadelerini kullandı.  

CHP’li Arslan: Hadi ordan! 

AK Partili Dağ’ın açıklamalarına yanıt CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’dan geldi. Arslan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘’Terörist başının kırmızı bültenle aranan kardeşini TRT’ye çıkaranlar, Terörist başının mektubunu TV’lerde yorumlatanlar, Suç örgütü ve baronları ile boy boy fotoğrafları çıkanlar, Ne istediniz de vermedik diyenler değil de CHP’mi milli güvenlik sorunu. Hadi oradan’’ dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0