Yeni İZSU Genel Müdürü hızlı başladı

Uzun yıllar İskenderun'da başarılı çalışmaları ile hatırlanan ve sonrasında İZSU Genel Müdürü göreve getirilen Ali Hıdır Köseoğlu, projelerle ilgili bilgiler verdi, yapılan çalışmaları anlattı. Koku sorunuyla ilgili, "Birçok sebebi var" diyen Köseoğlu, "Suda azalan oksijen oranını artırmak için dip çamur taramasına başladık" ifadelerine yer verdi.

Yeni İZSU Genel Müdürü hızlı başladı

Yeni İZSU Genel Müdürü Köseoğlu'nun çalışmalarıyla ilgili paylaşımda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, körfez sorununun çözüm sürecinin devam ettiğini belirtti. Soyer, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Körfez sorununu kökten çözecek projelerimizi sürdürüyoruz

  • Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi’nin revizyonuna başlıyor ve deşarj noktasını değiştiriyoruz.
  • Kanalizasyon ve yağmursuyu kanallarını ayrıştırıyoruz.
  • Dere yataklarında dip çamurlarını temizliyoruz.

İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu kimdir?

1969 yılında Tunceli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Ovacık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini Hatay İskenderun Lisesi’nde tamamlayan Köseoğlu, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Memuriyet hayatına 1993 yılında Hatay İskenderun Belediyesi’nde mühendis olarak başladı. 1996 – 2014 yılları arasında 18 yıl boyunca Fen İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında İzmir Karşıyaka Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2014 – 2019 yılları arasında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ali Hıdır Köseoğlu, 2019 yılında İZSU Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. 7 Haziran 2022'de İZSU genel müdürlüğü görevine getirildi. Köseoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2022, 09:38

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0