MHP'li Şahin İYİ Partili Dervişoğlu'nun o sözlerine ateş püskürdü

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun "MHP verilen oylar AKP'ye verilmiş sayılacak" sözlerine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin yanıt verdi.

MHP'li Şahin İYİ Partili Dervişoğlu'nun o sözlerine ateş püskürdü

sosyal medyadan açıklamaMHP'li Şahin, "MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gidiyorsa, İP’e verilen oylar CHP’ye, HDP’ye gitmiyor mu? Yerel seçimlerde aday çıkarmayıp CHP’nin adaylarına HDP ile birlikte oy veren bunlar değil mi? İP’e verilen her oy CHP’ye, HDP’ye verilen oy, Mehmetçiğe Türkiye’de, Suriye’de, Irak’ta sıkılan kurşundur" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nın bayramlaşma töreninde konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, "Milliyetçi Hareket Partisi olmasaydı Adalet ve Kalkınma Partisi bugün iktidarda olamayacaktı. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisine verilmiş oyların aslında Adalet ve Kalkınma Partisine verilmiş oylardan sayılacağı, tarafımdan ifade edilmiş olsun." demişti.

Dervişoğlu'nun bu açıklamalarına yanıt MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den geldi.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada "MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gidiyorsa, İP’e verilen oylar CHP’ye, HDP’ye gitmiyor mu? Yerel seçimlerde aday çıkarmayıp CHP’nin adaylarına HDP ile birlikte oy veren bunlar değil mi?" diyen Şahin, “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” diyen,İzmir’i Yunanlaştırma,Rumlaştırma adımları atan Tunç Soyer’le neyin samimiyetini yaşıyorsun Mankurt?" dedi.

ŞAHİN'İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

"Türk siyasetinde CHP’nin,HDP’nin peşine takılıp oraya sürüklenenlerin hazin sonlarını ibretle izliyoruz.Hele bu sürüklenenler kendi içimizden ayrılanlar olursa bu bizler açısından daha acı olmaktadır.Bu ibretlik vakalardan birisi de İP İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu’dur.

Bu şahıs son zamanlarda CHP ve HDP’nin gözüne girmek adına geçmişini yok sayan Mankurt gibi söylemlerde bulunmakta ve MHP’ye yönelik hadsizliğine her gün birini eklemektedir. Yeni kapısında yeni kimliğini güçlendirmek için bunu yapmaktadır.

“CHP’ye oy akışını sağladık” diyen bu Mankurt’un partisi İP’in Genel Sekreteri değil miydi? MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gidiyorsa, İP’e verilen oylar CHP’ye, HDP’ye gitmiyor mu? Yerel seçimlerde aday çıkarmayıp CHP’nin adaylarına HDP ile birlikte oy veren bunlar değil mi?

Cumhur ittifakı güçlü bir şekilde milli konularda,terörle mücadelede işbirliği halinde iken Diyarbakır Sur’daki PKK’lılara ağıtlar yakan,“Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” diyen,İzmir’i Yunanlaştırma,Rumlaştırma adımları atan Tunç Soyer’le neyin samimiyetini yaşıyorsun Mankurt?

İP’e verilen her oy CHP’ye, HDP’ye verilen oy, Mehmetçiğe Türkiye’de, Suriye’de, Irak’ta sıkılan kurşundur. Kemal Kılıçtaroğlu'nun teskere ihanetinin üstünü örtmek için “HDP meşrudur” diyerek kelime cambazlığı yapan Mankurt sen aynada kendine bak!

MHP’ye verilen her oy vatana sahip çıkmaktadır. Cumhur ittifakına verilen her destek güçlü Türkiye’nin sigortası, düşmanlarımız karşısında milli bir zırhtır."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0