Bir dönem kapandı! Göztepe'de Sepil istifa etti

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, sekiz yıldır yürüttüğü Göztepe Spor Kulübü Başkanlık görevi ve yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bir dönem kapandı! Göztepe'de Sepil istifa etti

Sepil döneminde 2. Lig'den 14 yıl sonra Süper Lig'e dönen Göztepe, Gürsel Aksel Stadı ve Urla Adnan Süvari Tesisleri'ne kavuşmuştu.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe’de şok bir gelişme yaşandı. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yazılı bir açıklama yaparak istifa ettiğini duyurdu. Sepil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “8 yıldır büyük bir onurla yürüttüğüm Göztepe Spor Kulübü Başkanlık görevimden ve yönetim kurulu başkanlığı görevimden bugün itibarıyla istifa ettim. Göztepe Spor Kulübü’nün sorumluluklarını devralacak yeni bir yönetim oluşmasında tek önceliğim ve hassasiyetim kulübümüzü yeni bir heyecanla şu an bulunduğu konumdan daha iyi noktalara getirebilecek olmasıdır.”

Süper Lig hasretine son verdi, tesisler kazandırdı

Mehmet Sepil, Göztepe Spor Kulübü'nü 6 Haziran 2014 tarihinde kulübün eski sahibi Hüseyin Altınbaş’tan devralmıştı. Sarı-kırmızılı kulübü, 2. Lig’deyken devralan Sepil, ilk sezonunda şampiyonluk yaşayarak 1. Lig’e çıkmıştı. Yaklaşık 2 sezon 1. Lig’de mücadele eden Göztepe, Mehmet Sepil başkanlığında 2017-2018 sezonunda 13 yıllık Süper Lig özlemine son vermişti.

Sepil, tesis olarak da Göztepe’ye önemli katkılar verdi. Urla ilçesinde bulunan Adnan Süvari Tesisleri’ni kulübe kazandıran Sepil, 2020 yılının başlarında ise Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışıyla Göztepe’nin uzun yıllardır yaşadığı stadyum hasretine son vermişti. (İHA)

'ABRAMOVICH' İDDİASI

Rusya - Ukrayna savaşının yaptırımlarından etkilenen ve satışa çıkardığı Avrupa devi kulübü Chelsea'ye İngilizler tarafından el konan Rus iş insanı Roman Abramovich'in Türkiye'de bir kulübe yatırım yapabileceği ifade edilmişti.

Akabinde İngiliz The Telegraph gazetesi, Abramovich'le ilgili dikkat çeken bir iddia ileri sürmüştü. Thom Gibbs imzalı haberde Rus iş insanının Göztepe'ye yatırım yapabileceği belirtilmişti.

MEHMET SEPİL KİMDİR?

1955 İzmir doğumlu olan ve sık sık çocukluğundan beri Göztepe'ye büyük sempati duyduğunu söyleyen iş adamı Mehmet Sepil, Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu. Yine ODTÜ'de Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

30 yıldan fazla inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı.

2011'de İngiliz Vallares PLC ile birleşmesine kadar Irak'ta faaliyet gösteren en büyük petrol şirketi olan Genel Energy şirketinin CEO'luğunu yapan Sepil, 2012'de 450 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 79. iş insanıydı.

Sepil'in yönettiği Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahip. Ayrıca 'Ege mutfağını dünyaya tanıtma hedefiyle' kurduğu bir restoranlar zinciri bulunuyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0