MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada yargılanan gazeteci Can Dündar’ın mal varlığına el konulmasına kararı verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, gazeteci Can Dündar’ın taşınır, taşınmaz mal varlığı ile banka hesaplarının tamamına el konulması için süreç başlatmıştı.

Neler Yaşanmıştı?

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğrafları yayınladığı gerekçesi ile çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Can Dündar’ın yargılandığı davaya devam edilmişti. Mahkeme, savcılığın talebi üzerine 2016’dan bu yana yurtdışında olan ve 2018’de hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılan Dündar’ın kaçak sayılma sürecini başlatmıştı. Mahkeme gazete ilanı yoluyla Dündar’a çağrıda bulunulmasına, ilanın yayınlanmasından sonra 15 gün içinde mahkemeye gitmemesi durumda ise kaçak sayılarak tüm mallarına el koyulmasına karar vermişti.

Gazeteci, şahsi Twitter adresinde kendisi hakkında yapılan haberi alıntılayarak "İnsanın asıl "ev"i yurdudur. biz 82 milyon yurttaş, asıl o büyük evi karanlıkta kaybetmek üzereyiz. Şu anda her evden daha önemli bu..." notuyla paylaşımda bulundu.

 

Editör: TE Bilisim