'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, sandık görevlilerinin büyük bir kısmının bugünden belirlendiğini kaydederek, sandık görevlilerinin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapıldığını söyledi.

'Sandık görevlileri bugünden belirlendi'

Salıcı, MYK Raporu’nda, “parti örgütü”ne ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

SANDIK GÖREVLİLERİ: Türkiye’nin istikrarı, huzuru ve içerisinde bulunduğu krizi aşması için erken seçim ihtiyacı acildir. Tüm örgütleriyle sahada olan Cumhuriyet Halk Partisi, sandık görevlilerinin büyük bir kısmını bugünden belirlemiş durumdadır.

YEDEK GÖREVLENDİRME: Bir önceki genel seçimde YSK tarafından belirlenen ve oy kullanma işlemi gerçekleştirilen 180 bin sandığın yüzde 90’dan fazlasında üyelerimiz asil olarak görevlendirilmiş, asil görevlilerin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapılmış durumdadır.

SAHADA EN AZ İKİ GÜN: İl başkanlarımızdan gelen saha çalışması talepleri ve programları genel başkan yardımcılığımız tarafından hassasiyetle incelenmeye devam etmektedir. Görevlendirmeler sonucu oluşan heyette yer alan milletvekilleri, Parti Meclisi ve YDK üyeleri gittikleri illerde en az iki gün kalarak sahada vatandaş ile bire bir temas etmektedir.

DOĞU MASASI’NA 6 EKİP: Toplam 24 ilden oluşan Doğu Masası çalışma illerinin 23’ünde PM üyeleri, YDK üyeleri ve milletvekillerinden oluşan altı ekip oluşturulmuştur. Diyarbakır ilinde yürütülecek çalışmalar Genel Merkez uhdesine bırakılmıştır. Doğu Masası kapsamına giren illerden, Genel Başkanlığımıza gelen ve özel kalem müdürlüğümüzce Doğu Masası koordinatörlüğümüze iletilen talepler değerlendirilip bu değerlendirmelerin sonucu özel kalem müdürlüğümüze yazılı olarak iletilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 08:28

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0