Kılıçdaroğlu'ndan 'fatura' resti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 22.00'de sosyal medya hesabından açıklama yapacağını duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan 'fatura' resti

Yayınladığı videoda elektrik faturalarına değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a elektrik faturalarındaki KDV oranını yüzde 1’e indirmesini önerdi ve “31 Aralık gecesi bizzat imzaladığın elektrik zammını da geri al, faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu zammı sen yaptın, geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç, bırak insanlar rahat bir nefes alsın” dedi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da böyle biline" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Sevgili Halkım, Bu akşam saat 22.00'de önemli bir konuyu konuşmak üzere sizi evime davet ediyorum. Burada buluşmak üzere…” demişti.

Saat 22.00'de de Kılıçdaroğlu, beklenen videoyu yayınladı. Evinden çektiği videoyla halka seslenen Kılıçdaroğlu, bu kez elektrik faturalarındaki rekor zammı değerlendirdi.

“BİR DİLİM KURU EKMEĞİNİZE KİM GÖZ DİKTİ?”

Kılıçdaroğlu, “Neden elektrik faturalarınız şişirildi? Bir dilim kuru ekmeğinize kim göz dikti? Bu zulme ancak birlikte son verdirebiliriz. Buyurun bu ibret tablosunu konuşalım” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, videoda şunları söyledi:

“SARAYLILAR ZENGİN HAYATIN TADINI ÇIKARIRKEN”

“Sevgili halkım, iyi geceler, evime hoş geldiniz. Bu akşam, uzun zamandır dile getirdiğim, saraya ‘Fon oluştur’ diye defalarca çağrı yaptığım, kara kış şartları ve elektrik faturaları ilgili bazı ivedi çözümleri sizlerle paylaşacağım. Çok zor zamanlardan geçtiğinizi biliyorum. Sevgili yurttaşlarım; durumun buraya gelmemesi için bu vurdumduymazlara aylarca seslendim. Bu saraylılar, temel bir insan hakkı olan haysiyet hakkını ve insana yaraşır bir yaşam hakkını sizlere tanımıyor. Saraylılar zengin hayatın tadını çıkarırken milyonlarca insan dayanılmaz bir şekilde artan yoksulluk ve geçim sıkıntısına tahammül etmek zorunda bırakılıyor.

“ELEKTRİK ÖZELLEŞTİRMELERİNE BAKACAK OLURSANIZ ÇOK TANIDIK İSİMLERİ ORADA DA GÖRÜRSÜNÜZ”

Aylardır, bugünlerin kapıda olduğunu her fırsatta söyledim, her fırsatta ‘Kara Kış Fonu’ çağrısı yaptım. Adım adım ne yapılması gerektiğini anlattım. Dinlemediler, dinlemediler… Geldik fırtınanın gözüne. Öncelikle neden bütün bunlar başımıza geliyor, onu bir netleştirmek istiyorum. Sonra da acil önemleri, kanamayı durduracak adımları açıklayacağım. Tüm bu durumun kökeninde hep aynı hikaye yatıyor. Elektrik özelleştirmelerine bakacak olursanız çok tanıdık isimleri orada da görürsünüz. ‘Beşli Çete’yi oraya da soktu Erdoğan, o çete ne yaptı; soydu, süpürdü.

“SİZDEN ALINMASI GEREKEN PARA ARTIK KURU EKMEK PARANIZDIR”

Bu soygun biraz uzun hikaye, ama çok isterlerse onu da anlatırız. Soru şu: Ne yapılıyor bu paralarla? Size son videomda on binlerce trolden söz ettim. Finanse edilen yandaş medyadan bahsettim. Eğitim vakfı maskeli paralel yapılardan bahsettim. Saraylı hayatından bahsettim. İşte bu paralar sizin cebinizden ödeniyor sevgili halkım. Eskiden de öyleydi ama şimdi tek bir farkla artık kasa ekside. Elinizdekini, avucunuzdakini artık çok hızlı bir şekilde almak zorundalar, bundan dolayı bu kadar agresif bir şekilde üstünüze geliyorlar. Tekrar ediyorum; kasa ekside. Sizden alınması gereken para artık, unutmayın kuru ekmek paranızdır.

“ISPARTA GÜNLERCE DONDU, ELEKTRİK VEREMEDİLER KOCA ŞEHİRE”

Sonuç; bakın, Isparta günlerce dondu, elektrik veremediler koca şehire. Bakın orada hangi çetenin var olduğuna. Bu çeteler altyapıyı kışa hazırlamadıkları gibi Isparta’ya giden yollar da onların olduğu için yolları da açmadılar. Bu arada yeni algı hareketlerini de bekleyin sevgili halkım.

“ALGI ADIMINI ERDOĞAN’A ATTIRACAKLAR”

Sizi soyup soğana çevirirken bir iki algı manipülasyonu adımını da Erdoğan’a attıracaklar bugünlerde. Güya büyük lider Erdoğan, müdahale edecek bu gidişata. Bıkmadılar bu algıcılıktan. Neyse, uzatmadan çözümlere geçeyim.

“KDV YÜZDE 1 OLARAK UYGULANIRSA VATANDAŞIN 350 LİRALIK FATURASINDA 50 LİRALIK BİR AVANTAJI OLACAK”

Fon için artık çok geç, ne yazık ki çok geç. Artık hızlıca kan kaybını durduracak önlemler alınmalı. Elektrik faturalarının üzerinde iki çeşit vergi var. Yüzde 5 elektrik ve hava gazı tüketim vergisi, yüzde 18 KDV. Yaza kadar KDV yüzde 1 olarak uygulanırsa vatandaşın her 350 liralık faturasında yaklaşık 50 liralık bir avantaj olacak. Buradan Saray’a seslenmek istiyorum; derhal ama derhal KDV’yi yüzde 1’e indir. Senden bir çözüm beklentimiz yok. Bir daha ifade edeyim; senden çözüm beklentimiz yok. Sen, bizi dinle ve kanamayı durdur, gerisini zaten biz seçim sonrası çözeceğiz.

“BİZZAT İMZALADIĞIN ELEKTRİK ZAMMINI DA GERİ AL”

Ayrıca 31 Aralık gecesi bizzat imzaladığın elektrik zammını da geri al, faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu zammı sen yaptın, geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç, bırak insanlar rahat bir nefes alsın. Bir de pandemide zorda kalınca IBAN vermesini biliyorsun ey Erdoğan. Bu sefer de halk zorda. Halkımıza çağrı yapıyorum, @RTErdogan yazın ve IBAN numaranız ile birlikte faturanızı gönderin, hatta bir de etiket ekleyin, ‘ #sırasende ’ deyin. Çünkü bu kez sıra kendisinde. Bakalım siz IBAN gönderince beyefendi ne yapacak? Yardımınıza koşacak mı?

“ALLAH KORUSUN AMA BU KIŞ AÇLIK ÖLÜMLERİ İLE KARŞILAŞABİLİRİZ”

Son olarak da buradan halkın belediyelerine seslenmek istiyorum. Milletimizle hemhal olmak için başlattığınız ‘Askıda Fatura’ hareketinizi bu sefer asgari ücret altında geliri olan ailelerin faturalarına odaklanmak için başlatın. Halkın belediyeleri olarak bu ailelerin yanında olalım. Olalım, çünkü olmaz isek Allah korusun ama bu kış açlık ölümleri ile karşılaşabiliriz. Bunu önlemek için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

“ERDOĞAN ZAMLARI GERİ ÇEKİNCEYE KADAR GELECEK HİÇBİR ELEKTRİK FATURAMI ÖDEMEYECEĞİM”

Bu geceyi şu iki çift söz ile kapatayım: Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da böyle biline."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0