Dervişoğlu ve Özalan sosyal medyada atıştı

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Dervişoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ve Suriye sınırlarına asker göndermeyi içeren tezkere teklifine “ret” oyu kullanmasını eleştiren sözleri üzerine sosyal medyada atıştı. Dervişoğlu, Özalan’ın eleştirilerine “Tartışmalı bir ofsayt kararı olursa danışırız sana... Anlamadığın işler karışma” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Dervişoğlu ve Özalan sosyal medyada atıştı

Geçtiğimiz haftalarda bir canlı yayına katılan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ve Suriye sınırlarına asker göndermeyi içeren tezkere teklifine “ret” oyu kullanmasını eleştirmişti.

Dervişoğlu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı; "Birinci tezkereye evet deyip, ikinci tezkereye hayır diyenin durumu tartışılır. CHP, 'evet demek Cumhuriyet'e ihanet' sözünü izah etmeli. bu açıklama bir sorundur. Partimizi ihanet noktasında bir değerlendirmeye tabi tutabilmek için akıldan vareste (akıl yoksunu) olmak lazım."

AK PARTİLİ ÖZALAN’DAN SOSYAL MEDYA ATAĞI

Öte yandan; Dervişoğlu’nun ifadelerine ilk eleştiri ise AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan’dan geldi. Özalan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Dervişoğlu’yla bir tartışmanın kapılarını araladı.

Özalan, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, “İyi Partili Müsavat Dervişoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu için "Akıldan vareste." ifadesini kullandı. İttifakınızı yöneten kişi akıldan vareste ise siz ne oluyorsunuz? İttifakı sürdürüp danışıklı dövüşle milleti aldatamazsınız” ifadelerini kullandı.

“TARTIŞMALI BİR OFSAYT KARARI OLURSA DANIŞIRIZ SANA”

Özalan’ın paylaşımına yanıt veren Dervişoğlu ise, şu ifadeleri kullandı; “Tartışmalı bir ofsayt kararı olursa danışırız sana... Anlamadığın işler karışma!..”

“OFSAYTA DÜŞTÜNÜZ”

Dervişoğlu’nun paylaşımının ardından kendisine yanıt veren Özalan, “İyi Parti Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, gelen tepkilerden korkup hesabını kapatmış. Arkadan atıp tutuyor. Madem ofsayta meraklısınız, söyleyeyim. Şehidin bacısına küfreden Lütfü Türkkan'ı koruyarak ofsayta düştünüz. Partiniz de rezil bir duruma düştü. Millet hesabını soracak” dedi.

“TAKİP İSTEĞİ GÖNDERSİN”

Dervişoğlu, Özalan’ın paylaşımına verdiği cevabında, şu ifadeleri kullandı; “Milletvekili kimliğinden ötürü paylaşımlarımı kendi twitlerini alıntılayarak yaptığım Alpay Özalan beni yine anlamamış. Kimlikleri gayri muayyen trolleri ile bir işimiz yok. Kendisi bir takip isteği göndersin, kabul edeyim de merakını gidermiş olalım :))”

TÜRKKAN’I KORUDUNUZ İDDİASI

Özalan ise Dervişoğlu’na verdiği yanıtında Lütfü Türkkan hatırlatması yaptı ve “Hâlâ top çeviriyorsun. Şehidin bacısına küfreden Lütfü hâlâ İyi Parti Milletvekili. Sadece göstermelik bir görev değişikliği yaptınız ve onu korudunuz. Partinizin şerefi ve haysiyeti bu kadar mı? Milletle alay etmeyin! Maaşlarınızı Lütfü mü veriyor” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0