CHP'li Kılıç: Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Gezi ile ilgili söylenecek her şeyi biz üstümüze alırız; Gezi'ye söylenecek her şeyin karşısında biz dururuz. Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. O yüzden, herkesi suç duyurusunda bulunmaya, manevi tazminat davası açmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

CHP'li Kılıç: Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız!

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, TBMM Genel Kurulu’nda, Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 4. Maddesinde, partisinin verdiği önerge üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına konuştu. 

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gezi Parkı direnişine katılanlar hakkında ağza alınmayacak, burada söyleyemeyeceği sözler sarf ettiğini belirten CHP’li Av. Sevda Erdan Kılıç, Gezi olaylarının olduğu dönem, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Sekreteri olduğunu anımsattı.

“Muhakkak kısa çöp, uzun çöpten hakkını alacak”

Kılıç, o dönem her ilde olduğu gibi İzmir'de de onurlu direnişin devam ettiğini ve bu direnişe karşı kolluk kuvvetlerinin orantısız güç uyguladığını ifade ederek, “Ben o gün, kolluk kuvvetlerinin darbından kaçan gençlere İl Başkanlığı’nın kapılarını açıp o darptan kurtardım, hatta yaka paça polislerin elinden alıp kapıdan içeri soktuğum gençler oldu.” dedi.

Konuşmasında “Karakolların önünde sıraya dizdiler gençleri, onlara tazyikli sularla su fışkırttılar, copladılar; ben yine oradaydım ve üç gün boyunca evime gitmedim onları savunacağım diye.” ifadesini kullanan CHP Milletvekili Kılıç, o gençlerin avukatlıklarını yaptığını, davalarına baktığını bildirdi. 

“Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız”

Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı:

“O yüzden, Gezi ile ilgili söylenecek her şeyi biz üstümüze alırız; Gezi'ye söylenecek her şeyin karşısında biz dururuz. Bu sebeple de bu kötü sözlerin sarf edildiğinin ertesi sabahı suç duyurusunda bulundum. Peki, ne oldu? Tabii ki ‘ak troller’ hemen harekete geçtiler. Benimle ilgili hakaretler, küfürler, tehditler bini bir para. Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Hani, bir söz vardır ‘balık baştan kokar’ diye, o yüzden hiç şaşırmadım ama ben buradan, bu onurlu direnişe katılanlara bir kez daha seslenmek istiyorum: 

Kimseden korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. O yüzden, herkesi suç duyurusunda bulunmaya, manevi tazminat davası açmaya davet ediyorum. Bir söz vardır ‘muhakkak kısa çöp, uzun çöpten hakkını alacaktır’ diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0