OLUMLAMA

Merhaba

Karşınıza çıktıkça mutlu oluyorum ve enerjim yükseliyor.

Enerji önemli bir titreşim ve hayatımıza yön verdiğine inanıyorum. Her enerji kendisine benzeyen enerjileri çeker. O yüzden olumsuzluğa kapıldığım anlar sayılıdır. Genellikle haftaya motivasyonumu yüksek tutmaya çalışarak başlarım bunun sayesinde de öyle  devam ederim.

Maddenin en küçük biriminin enerji olduğu ve kuantum fizikçilerin, evrendeki her şeyin enerjiden oluştuğunu ispatladığını bir kez daha hatırlarsak, işte o zaman enerjimizin doğru kullanımının önemini daha iyi anlarız.

Babamdan dolayı kuantum fiziği çocukluğumuzda derinlemesine olmasa da hakim olduğum bir konuydu, babamın lakabını “Kuantum” diye  bilen bir kesim dahi vardır.

Doğru ve olumlu enerji her kapıyı açar. Ben de  sabır ve sükûtla beklediğim işlerin  gerçekleşeceğine  eminim ve kendime olan inancım bu noktada yüksektir. Bu işlerin  süre yönünden olarak  uzaması motivasyonumu anlık olarak düşürebilir, ama beni güçsüzleştirmez.

Genelde insanlar olumsuz düşünmeye daha yatkındır!  Sonrada neden bütün olumsuzlukların başlarına geldiğini merak ederler. Neyi düşünür ve odaklanırsan onu alırsın; bu çekim yasasında da ispatlanmıştır.

Kelebek etkisi teorisi ve kaos teorisinde de böyledir. Doğayı, dünyayı ve evreni anlamamıza yardım etmektedir. Aslında doğanın ve evrenin düzensizliğinden doğan düzen budur. Tüm insanlığı etkisi altına alan, kelebek etkisi küçük olayların büyük etkilere neden olabileceğini ifade eden bir kavramdır. Bu metafor başka bir deyişle de her oluşumun birbirine etki etiğini gösterir. Güzel bakarsan olumluyu görmek için çabalarsan sen kazanırsın. Her şeyi yapabilecek güç ve heveste olmak çok önemlidir.        

Bu yazıyı Albert EINSTEIN sözüyle noktalamak isterim. "İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden çıkan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse, eminim çok daha dikkatli olurdu.’’

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike Şehnaz Özbaş
Melike Şehnaz Özbaş - 2 yıl Önce

Sevgili Melodi sevgi ve olumlu düşünce bir bumerangdır bunu ne kadar çok hatırlatırsak o kadar etkili olur bu yüzden yazılarında bir pargraf bunu yinelersen çoook olumlu dönüş olacağı kanısındayım ...Yazılarını sevgi ve sabırsızlıkla bekleyip okuyorum harikasın, başarıların daim olsun ????

Oya
Oya - 2 yıl Önce

Karamsarlığın hakim olduğu şu dönemde pozitif düşünceye hepimizin ihtiyacı var gerçekten. Kaleminize sağlık.

Adem Gökçe
Adem Gökçe - 2 yıl Önce

Kaleminize sağlık ????????????????

Mehmet K.
Mehmet K. - 2 yıl Önce

Güzel yazı, emeğinize sağlık

sevgi
sevgi - 2 yıl Önce

bu çağda pozitif olan kazanacak

Aynur
Aynur - 2 yıl Önce

Enerji bir yasam kaynağıdır.olumlu düşünüp hayatı geçirebiliriz yazın çok güzel kalemine sağlık güzel kızım başarılar

Günay Çubukcu
Günay Çubukcu - 2 yıl Önce

Emeğine kalemine sağlık... yazını dikakte alıcam ve evrene olumlu mesajlar göndericem ????????????

ASLI
ASLI - 2 yıl Önce

TEBRİK EDERİM OKUYUNCA DAHİ ENERJİM DEĞİŞTİ


google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0