Akdeniz’de 30 bin adet Ramazan kolisinin dağıtımına başlandı

AKDENİZ BELEDİYESİ TARAFINDAN, HAYIRSEVERLERİN DE DESTEĞİYLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLAR İÇİN HAZIRLANAN 30 BİN ADET RAMAZAN KOLİSİNİN DAĞITIMINA BAŞLANDI. İÇERİSİNDE GIDA MALZEMELERİ BULUNAN KOLİLERİN, EKİPLER TARAFINDAN İLÇE GENELİNDE TESLİMİ DEVAM EDİYOR.

Akdeniz’de 30 bin adet Ramazan kolisinin dağıtımına başlandı

Akdeniz Belediyesi tarafından, hayırseverlerin de desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan 30 bin adet Ramazan kolisinin dağıtımına başlandı. İçerisinde gıda malzemeleri bulunan kolilerin, ekipler tarafından ilçe genelinde teslimi devam ediyor.

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Karacailyas Mahalle Evinden araçlara yüklenen yüzlerce gıda kolisi, belediyenin görevli ekipleri tarafından muhtarlar ve sivil toplum örgütlerince tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve sokağa çıkma yasağından etkilenen 65 yaş ve üstü insanlara tek tek elden teslim ediliyor.

Ramazan ayı dolayısıyla hazırlanıp ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılan gıda kolilerinin içinde siyah zeytin, tuz, makarna, nohut, şeker, mısır, pirinç, fasulye, bulgur, mercimek, un, salça, domates, reçel, yağ, hazır çorba, çay, sıvı sabun ve peçete gibi gıda ve hijyen ürünler bulunuyor.

Öte yandan, Vefa Sosyal Destek Grubu bileşeni olan Akdeniz Belediyesi tarafından, Ramazan ayı boyunca her gün 20 bin adet Ramazan pidesi de yine muhtarlar aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

“Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yaşatmaya devam edeceğiz”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, “Ramazan ayı; rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu Ramazan’da vatandaşlarımızla aynı iftar sofralarında olamasak bile birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşatmaya devam edeceğiz. Akdeniz Belediyesi olarak, tüm ekiplerimizle birlikte 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. İçerisinde temel gıda malzemelerinin olduğu Ramazan kolilerini, muhtarlarımız aracılığıyla tespit ettiğimiz ve bize başvuran ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz. Ramazan ayı boyunca insanlarımızın yanında olmaya, kardeşlik ve dayanışma ruhu ile hareket etmeye devam edeceğiz. Bir kez daha vatandaşlarımızın ve İslam Aleminin mübarek Ramazan ayını kutlar, tutulan oruçlarımızın ve ibaretlerimizin Allah katında kabul olmasını dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0