Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu

Menemen Belediyesi, Menemen trafiğinde uzun yıllardır kangren haline gelen trafik sıkışıklığını bitirmek adına, Çanakkale Asfaltı’nın Otogar Kavşağı üzerine inşa edeceği battı çıktı projesine hızlı başladı. 460 metre uzunluğunda ve iki geliş iki gidiş şeklinde toplam dört şeritten oluşacak olan projenin 4 ay gibi kısa sürede bitirmeyi planlayan Menemen Belediyesi, sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yan yollara çok sayıda uyarı ve yönlendirme levhaları yerleştirdi.

“ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YAPIYORUZ”

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, besmele çekerek ilk kazmayı vurduklarını ve kısa sürede başarılı bir ilerleme kaydettiklerini vurguladı. Proje hakkında açıklama yapan Başkan Pehlivan, “Aksamış, ihmal edilmiş ya da cesaret edilememiş kronikleşmiş sorunlar bir kentin kaderi olamaz. Bizler göreve başladığımız ilk günden itibaren cesaretle sorunların üzerine gidiyor; kararlılıkla, cesaretle kentimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu açıdan günde 60-65 bin aracın geçtiği ve yoğun trafiğin yaşandığı Çanakkale Asfaltımızın Otogar Kavşağı üzerine inşa edeceğimiz battı çıktı projemizde ilk kazmayı 1 hafta önce vurduk. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla yapacağımız battı çıktı için 4 aylık bir süre öngörüyoruz. Birkaç ay yorulacağız fakat sonrasında kesintisiz bir Menemen trafiğiyle, hep birlikte rahatlayacağız. Bu nedenle çevreye vereceğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı da vatandaşlarımızın hoşgörünüze sığınıyoruz” dedi.

UYARI LEVHALARI YERLEŞTİRİLDİ

O güzergâhı kullanan sürücülere de seslenen Pehlivan, “Bu güzergahı kullanacak vatandaşlarımız için gerekli olan her noktaya çok sayıda uyarı ve yönlendirme levhaları konumlandırdık. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için siz kıymetli vatandaşlarımızdan bu uyarı ve yönlendirme levhalarını dikkate almasını rica ediyorum” diye konuştu.

‘BATTI ÇIKTI’YI AY YILDIZ SÜSLEYECEK

Çalışmaların 7/24 esasına göre devam edeceğini vurgulayan Pehlivan, şöyle devam etti: “Menemen’imizin geleceği için çok önemli gördüğümüz projemizi, şubat ayı sonunda tamamlamayı planlıyoruz. Battı çıktı üstünde yer alacak kavşak noktasında ise Menemen'e yakışır ay yıldızlı bir peyzaj çalışması yapacağız. Menemen trafiğine çağ atlatacak battı çıktı projemizin, tüm Menemen’imize, İzmir’imize, bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ”

Editör: TE Bilisim