Elektrik akımı faciasında yeni gelişme... 20 kişi gözaltında! Elektrik akımı faciasında yeni gelişme... 20 kişi gözaltında!

Özkan’ı adaylık başvurusunda Menderesliler yalnız bırakmadı.
31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Adaylık başvurusunda ailesi olmak üzere, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek yöneticileri, partililer ve Menderesliler Özkan’ı yalnız bırakmadı. Yoğun katılımın yaşandığı adaylık başvurusunda miting havası oluştu. 


Coşkulu katılım 
Menderes Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar meşaleler ve pankartlarla Özkan’a desteklerini gösterdiler. Menderesliler Özkan’ın seçim sloganı olan ‘’Asıl Şimdi Başlıyoruz’’ başta olmak üzere ‘’Menderes’in Başkanı’’, ‘’Adil, Şeffaf, Hesap Verebilir Bir Yönetim İçin Erkan Özkan’’, ‘’Birleşe Birleşe Kazanacağız’’ pankartları ile ilçe başkanlığına yürüdü.
‘’Ateşten gömlek giydik’’
Adaylık başvurusu öncesi kendisini destekleyen Mendereslilere seslenen Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Bilindiği üzere Menderes’imizin zorlu bir döneminde bu ateşten gömleği giyip sizlere hizmet etmek için görev aldım. Bu görevi de elimden geldiğince Menderes’imizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin itibarına yakışır şekilde yerine getirmeye çalıştım. Şükürler olsun ki bu süre boyunca ne partimizin ne de Menderes halkının güvenini boşa çıkarmadan, hiçbir şaibeye mahal vermeden, gecemi gündüzüme katarak, var gücümle hizmet etmeye çalıştım. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada bize inananların yüzünü kara çıkarmayacağım’’ dedi.

AKP dönemine eleştiri
Menderes Belediyesi’nin AKP yönetimindeyken sıkıntılar yaşadığını kaydeden Özkan, ‘’ Takdir edersiniz ki, Menderes’imizde CHP iktidarının olmadığı dönemde israfçı, ayrıştırıcı ve yoksullaştırıcı bir yönetime maruz kaldık. Güzel ilçemizin Cumhuriyet 
Halk Partimiz olmadığında ne kadar mutsuz olduğunu da biliyoruz. Menderes’imizi korumak gibi, memleketimizi ranta ve israfa esir etmemek gibi sorumluluğumuzun olduğunun farkındayız. Artık partimiz Menderes’te seçim kaybedemez. Bu bizim Menderes’imize ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden herkese olan borcumuzdur. Cumhuriyet halk partimiz ve Menderesimiz için  hep beraber bu yüksek kazanma arzusu, azmi ve bilinciyle hareket etmek mecburiyetindeyiz’’ dedi.
‘’Asıl şimdi başlıyoruz’’
Gelinen süreçte artık yeni sözler söyleme, yeni bir dönemi, yeni bir hizmet anlayışını başlatma zamanı olduğunu söyleyen Özkan, ‘’ Artık bu güzel ilçemize hak ettiği hizmeti ve itibarı verme zamanı. Artık tarihten beri bereketin simgesi olan bu topraklarda bu güzel Menderes ovasında Türk tarımına öncülük etme zamanı. Artık Cumhuriyet Halk Partimizin anlayışıyla emeğe, insana ve doğaya yatırım yapma zamanı. İşte bu yüzden daha yapacak çok işimiz var. Menderes’imizin geleceği için, daha iyi bir hizmet için, daha etkili ve daha verimli bir yönetim anlayışı için yola devam etme zamanı. Bu anlayışla Menderes’imizin yarınlarına katkı koymayı sürdürmek hedefiyle 31 Mart Yerel Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partimizden Belediye Başkanı adayı oluyorum. Menderes’in geleceğinde söz sahibi olmak isteyen tüm hemşehrilerimizi de beraber yol yürümeye davet ediyor ve diyorum ki ‘Asıl şimdi başlıyoruz’.’’ diye konuştu.
         
 

Editör: TE Bilisim