Mimar Sinan Bulvarı’nda damlama sulama başladı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MİMAR SİNAN BULVARI ÜZERİNDE FATİH KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI ALTINDAN BAŞLAYIP, ESKİ GARAJA KADAR DEVAM EDEN GÜZERGAHTA BAŞLATTIĞI PROJE İLE OTOMATİK DAMLAMA SULAMA SİSTEMİNE GEÇTİ. YAKLAŞIK 1 KİLOMETRELİK ALANIN OTOMATİK SULAMASINA BAŞLANIRKEN, ÇALIŞMALARIN TAMAMLANDIĞI ALANDA UYGULANAN PEYZAJ ÇALIŞMASIYLA DA MİMAR SİNAN BULVARI DEKORATİF TAŞLAR, LAVANTA, SARI PAPATYA VE ALEV ÇALISI BİTKİLERİ İLE BEZENEREK YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTURULDU.

Mimar Sinan Bulvarı’nda damlama sulama başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Bulvarı üzerinde Fatih Köprülü Kavşağı altından başlayıp, eski garaja kadar devam eden güzergahta başlattığı proje ile otomatik damlama sulama sistemine geçti. Yaklaşık 1 kilometrelik alanın otomatik sulamasına başlanırken, çalışmaların tamamlandığı alanda uygulanan peyzaj çalışmasıyla da Mimar Sinan Bulvarı dekoratif taşlar, lavanta, sarı papatya ve alev çalısı bitkileri ile bezenerek yeni görünümüne kavuşturuldu.

İl genelinde hayata geçirdiği yeşil alan projeleri ile adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Mimar Sinan Bulvarında da önemli bir projeyi hayata geçirdi. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapımı sürdürülen peyzaj projesi ile Mimar Sinan Bulvarı’nda geçtiğimiz yıllarda yapılan tankerle sulama sistemi ortadan kalktı. Fatih Köprülüğü Kavşağı altından başlayan ve eski garaja kadar devam edecek olan bir buçuk kilometrelik yol güzergahını kapsayan peyzaj çalışmalarının yaklaşık 1 kilometrelik bölümü tamamlanarak otomatik damlama sulanmasına başlandı. Gerçekleştirilen peyzaj çalışmalarıyla da dekoratif taşlar, lavanta, sarı papatya ve alev çalısı bitkileri ile bezenerek yeni görünümüne kavuşturuldu. Kent Estetiği Daire Başkanlığı’ndan konuyla ilgili olarak yapılan bilgilendirmede projedeki otomatik sulama sistemi ile tankerle sulamanın ortadan kaldırıldığını ifade edilirken, sulama esnasında oluşabilecek trafiğin önüne geçileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0