Kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmeyi ve vatandaşları çevre düzenlemesine teşvik etmeyi amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, geleneksel hale getirdiği En Güzel Balkon Bahçe Yarışmasını 21’inci kez düzenliyor. Bu yıl ilk defa sonbahar döneminde de yapılacak yarışmaya katılmak isteyenler için başvurular kabul edilmeye başlandı. ‘En Güzel Balkon’ ve ‘En Güzel Bahçe’ (apartman, müstakil ev, site) olmak üzere, iki ayrı kategoride gerçekleşecek yarışmanın başvuruları 22 Ekim’e kadar devam edecek.

1.jpg

Jüri tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu gibi kriterlere göre puanlama yapılarak her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek ve törenle ödülleri verilecek.

Cumhurbaşkanlığına Yılmaz vekalet edecek Cumhurbaşkanlığına Yılmaz vekalet edecek

3.jpg

Kentlilere yarışmaya katılım çağrısı yapan Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka, ilerlemenin ve gelişmenin doğaya ve çevreye saygıyla mümkün olabileceğini gösteren örnek bir kenttir ve hep böyle kalacaktır. En Güzel Balkon ve Bahçe Yarışması ile bu farkımızı ortaya koyuyor, yalnızca ve yalnızca güzellikler uğruna yarışıyoruz. Çevresine duyarlılık gösteren ve küçük bir balkon dahi olsa yaşam alanlarını yeşillendirmeyi seçen yurttaşlarımızın ödülü hak ettiğine dair inancımızla, herkesi bu güzel heyecana ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

2.jpg

Editör: TE Bilisim