Meteoroloji Genel Müdürlüğünün İzmir merkez ve ilçeleri için yapmış olduğu sağanak yağış ikazının ardından gece saatlerinde il genelinde kuvvetli yağış etkili oldu. Narlıdere ilçesinde şiddetli yağışlardan dolayı birçok cadde ve sokak göle dönerken, 9 Eylül Caddesi’nde kısa bir süre önce altyapı çalışması yapılan yolun bir kısmı çöktü. O esnada yolda seyir halinde olan polis aracının da bir kısmı çöken yolun içerisinde düştü.

Konak'ın müzisyen çocukları sertifikalarını aldı Konak'ın müzisyen çocukları sertifikalarını aldı

Polis ekipleri el birliğiyle çöken aracı bulunduğu yerden çıkarmak için mücadele ederken, aynı zamanda park halindeki aracının lastiği çukura denk gelen bir vatandaş da kendi imkanlarıyla aracını bulunduğu yerden çıkardı.

Öte yandan, Konak ilçesi Eşrafpaşa Caddesi de kuvvetli sağanak yağış dolayısıyla adeta göle dönerken, ilçede bazı ev ve iş yerlerinde su baskını olduğu, itfaiye ekiplerinin de suları tahliye etmek için çalışmalar yaptığı öğrenildi.

İZSU’dan gece mesaisi!

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü'nün 500’e yakın personelden oluşan gece ekipleri, 30 büyük kombine aracı ve 13 küçük kanal açma aracı ile çalışmalarını sürdürdü. Yağışın neden olduğu bölgesel sıkıntılar İZSU ekiplerinin yoğun gayreti ile çözüme kavuşturuldu.

Ekipler geçici olarak oluşabilecek ani su baskınlarına karşı ızgara temizliği yaptı ve seyyar pompalarla suları çekti. Kısa sürede yüksek miktarda yağış alan bölgelerde yaşanan taşkın sorunu ekiplerin müdahalesi ve yoğun çalışması sonrası normal seviyeye döndürülerek yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçildi.

Editör: TE Bilisim