Vali Köşger açıkladı: İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni adresi belli oldu

Ege Üniversitesi’ne ait olan Atatürk Kültür Merkezi(AKM)’nin 30 Ekim depreminde hasar gören İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edileceği iddialarının gündeme gelmesinin ardından AKM’nin akıbetinin ne olacağı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni adresinin neresi olacağı merak edilirken İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Vali Köşger açıkladı: İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni adresi belli oldu

 Vali Köşger, Konak'taki eski Sümerbank Binası’nın yeniden projelendirilerek İl Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edileceğini duyurdu.

Son günlerde İzmir kamuoyunun en çok tartışılan konularından biri de Ege Üniversitesi’ne ait olan Atatürk Kültür Merkezi(AKM)’nin 30 Ekim depreminde hasar gören İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edileceği iddiaları oldu.

AKM’nin emniyete tahsis iddialarını gündeme gelmesiyle birlikte kamuoyunda tahsise karşı tepkiler başlamış ve TMMOB, tahsisin iptal edilmesi çağrısında bulunmuştu.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise; AKM’nin yıkılarak yerine yeni ve daha donanımlı bir İl Emniyet Müdürlüğü Binası’nın yapılma ihtimalinin olduğunu söylemişti.

AKM’nin akıbetinin ne olacağı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni adresinin neresi olacağı merak edilirken İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, tartışmalara son noktayı koydu.

Vali Köşger, Konak’ta bulunan Eski Sümerbank Binası’nın yeniden projelendirilerek İl Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edileceğini duyurdu.

Vali Köşger konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İl Emniyet Müdürlüğümüzün, deprem nedeniyle hasar gören hizmet binasını yeniliyoruz. Proje çalışmaları bitme aşamasına gelen, hemşehrilerimizin daha kaliteli hizmet almasına imkân sunacak yeni İl Emniyet Müdürlüğümüz İzmirimize çok yakışacak...”

İl Emniyet Müdürlüğümüzün, deprem nedeniyle hasar gören hizmet binasını yeniliyoruz.

Proje çalışmaları bitme aşamasına gelen, hemşehrilerimizin daha kaliteli hizmet almasına imkân sunacak yeni İl Emniyet Müdürlüğümüz İzmirimize çok yakışacak...✨

 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0