ÖZDEMİR SABANCI PARKI DA BAŞTAN SONA YENİLENİYOR

Karabağlar Belediyesi, soluk alınacak yeşil alanlar yaratmaya devam ediyor.

ÖZDEMİR SABANCI PARKI DA BAŞTAN SONA YENİLENİYOR

Karabağlar Belediyesi, ilçenin en büyük yeşil alanlarından Esenyalı Mahalllesi’ndeki Özdemir Sabancı Parkı’nı baştan aşağı yeniliyor. Fen İşleri’yle Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla elde geçirilen park, yeni spor ve çocuk oyun alanları, yeşil doku düzenlemelerinin ardından vatandaşlarla yeniden buluşacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yaklaşık 8 bin metrekare büyüklüğündeki parkın, ilçenin en büyük yeşil alanlarından biri olduğunu hatırlattı. Çalışmaları yerinde denetleyen; vatandaşlar ve alanda çalışan işçilerle sohbet eden Başkan Selvitopu, “Olanaklarımız ölçüsünde ve belirlediğimiz program doğrultusunda, 58 mahallemizdeki parkları baştan sona yeniliyoruz. Bulduğumuz alanlara da yeni parklar yapıyoruz. Biliyoruz ki bu alanlar, özellikle bu salgın dönemlerinde yoğun olarak kullanılıyor. Vatandaşlarımız soluklanma, çocuklarımız özgürce koşuşturma olanağı buluyor” dedi.

Her ayrıntıya dikkat ediliyor

Özdemir Sabancı Parkı’nı da her ayrıntıya dikkat edilerek yenilediklerini vurgulayan Başkan Selvitopu,  “Yıllara yenik düşen bordür ve kaplama taşlarından sulama sistemine kadar, her noktasını belediye olanaklarımızla yeniliyoruz. Fen İşleri’yle Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yoğun mesai harcıyor. Aynı anlayışla çalışmaya ve ilçemizin her noktasındaki vatandaşlarımıza eşit hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Mevcut ağaçların budaması süren ve yeşil alan miktarı artırılan parkta, otomatik sulama sistemi kuruluyor. Aydınlatma, peyzaj düzenlemeleri hızla devam ediyor. Var olan basketbol sahasının bakımı yapılacak. Ayrıca park genelinde yürüyüş yolu yaşama geçirilecek. Modern spor ve çocuk oyun alanları olacak.

Buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Karabağlar Belediyesi ekipleri, Özdemir Sabancı Parkı’nın yanı başında bulunan Güzel İzmir Parkı’na el atacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 11:11

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0