Öğrenciler Bornova için tasarladı

aşar Üniversitesi İç mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümü öğrencileri, Bornova Belediyesi’nin Barbaros Mahallesi’ndeki Çok Amaçlı Binası için hazırladığı tasarımları Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a sundu. Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde Başkan İduğ ile bir araya gelen öğrenciler, Bahar Dönemi Projesi olarak İç Mekan Tasarımı dersi için hazırladıkları 10 farklı tasarımı anlattı. Gençlerin fikirlerini dikkatle dinleyen Başkan İduğ, “Yeni fikirler bizim için çok değerli, gençlerin yaklaşımı her alanda dikkate alıyoruz” dedi.

Öğrenciler Bornova için tasarladı

Bornova Belediyesi’nin çok amaçlı kültürel tesis olmasını planladığı tesisin tasarımında çalışan öğrenciler, birbirinden farklı fikirler sundu. Toplum Merkezi odaklı çalışmaların da yer aldığı sunumlarda, teknoloji merkezi, dijitalleşme, üretim merkezi, gastronomi merkezi resim ve sergi salonu gibi sanatsal alanların bulunduğu 10 ayrı tasarım yer aldı. Doç. Dr. Gülnur Ballice ve Araş. Gör. Begüm Önal danışmanlığında hazırlanan projeleri ilgiyle dinleyen Başkan Mustafa İduğ, sunulan projeleri değerlendirerek, düşüncelerini belirtti.

2. sınıf öğrencilerinin ders kapsamında projelerini hazırladıklarını belirten Doç. Dr. Ballice, “Öğrencilerimizin birinci grubu toplum merkezi odaklı olarak farklı kullanıcılara yönelik iç mekan tasarımları gerçekleştirdi. İkici gurup ise binanın zemin katını ve üst katta bulunan galeri bölümü üzerine çalıştı. Co-working alanları tasarladı” diyerek çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Gençlerin fikirleri önemli

Gençlerin fikirlerinin önemli olduğunu ifade eden Başkan İduğ, “Yeni fikirleri bizdeki olanaklarla birleştirerek güzel çalışmalar yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu sunumlarla binamızı değerlendirmek için farklı bakış açıları ortaya kondu. Bunların hepsinde de en önemli konu maliyet.  Bizim önceliğimiz gerçek ihtiyacı karşılayacak bir alan yaratmak. Burada ki fikirler ışığında da kendi çalışmalarımızı gerçekleştirerek binamızın hizmet alanını belirleyip, faaliyete başlatacağız” dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0