Ödemiş'te ulaşıma kar engeli: 150 araç mahsur kaldı

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle onlarca vatandaş araçlarının içerisinde mahsur kaldı.

Ödemiş'te ulaşıma kar engeli: 150 araç mahsur kaldı

Bölgedeki yaklaşık 150 aracın içerisinde mahsur kalan vatandaşlar, yapılan çalışmalarının ardından bölgeden ayrılmaya başladı. Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Bölgede 1 kilometrelik bir alanda sıkıntı olmuştu. Çalışmalar neticesinde yol açıldı, vatandaşlarımız dönüşe geçti” ifadelerini kullandı.

İzmir’de hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesiyle birlikte özelikle Ödemiş’in Bozdağ ve Gölcük bölgelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle hem kartpostallık görüntüler ortaya çıktı hem de ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Yarıyıl tatilini de fırsat bilerek Bozdağ ve Gölcük bölgelerine giderek karın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar kar ve tipi nedeniyle araçlarında mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşların yardım çağrısı ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin yanı sıra ilgili kurumlar zaman kaybetmeden harekete geçti. Bölgeye intikal eden ekipler, vatandaşları bulundukları yerden kurtarma çalışmalarına başladı.

“Kar küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor”

Bölgede mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürerken, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş bölgede son durumla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Eriş, yapmış olduğu açıklamada, “Yarıyıl tatili ile birlikte çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Gölcük ve Bozdağ bölgesinde büyük araç yoğunluğu yaşanırken kar küreme ve tuzlama çalışmalarımız İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm kurumlarla koordineli şekilde ve büyük bir gayretle sürdürülüyor” ifadelerine yer verdi.

“Yaklaşık 150 araç yolda kalmıştı”

Mahsur kalan vatandaşlar yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından bölgeden ayrılmaya başladı. Bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Yaklaşık 150 araç yolda kalmıştı. Bölgede 1 kilometrelik bir alanda yaşanan sıkıntı, ilgili kurumlar tarafından yapılan kar küreme ve tuzlama çalışmalarının sonucunda yaklaşık 1 saat önde giderilmiş durumda. Vatandaşlarımız bulundukları bölgeden dönüşe geçti” ifadelerini kullandı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0