Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında!

Narlıdere'de el emeğinin değeri biliniyor

Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında!

Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, 175 kilogram çilek satın alarak kadınlara desteğini gösterdi.

Urla’daki kooperatiflerin topraksız tarım ile yetiştirdiği 175 kilogram çileği satın alarak, reçel yapımına başladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Kadın kooperatifimiz el emeği ile mevsiminde üretimler yapmaya devam ediyor" dedi.

EL EMEĞİ REÇELLER SATIŞTA!

Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, doğa dostu üretim ile mevsimine uygun ürünleri satın alarak hem üreticiye katkı sağlıyor hem de ürünlerin işlenme aşamasında kadınlara kazanç kapısı oluyor. Urla'dan satın alınan 175 kilo çilek ile mevsiminde hem reçeller yapılıyor hem de kurutularak satışları gerçekleştiriliyor. Kadınların el emeği ile ürettikleri ürünleri satın almak isteyenlerin, Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi ile iletişime geçmesi yeterli oluyor.

"MEVSİMİNDE VE HİJYENİK ÜRETİM"

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Üretici Kadın Kooperatifimiz mevsimine uygun çeşitli gıdalar ile hijyenik bir şekilde üretim gerçekleştiriyor. Satın aldığımız yerli ve doğal çileklerle reçel ve kurutmalıklarını yapıyor, halkımız ile buluşturuyor. El emeğine değer vermeyi sürdüreceğiz. Üretici kadınlarımızı kutluyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 13:21

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0