Hack4Karşıyaka başladı

Girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini, “İklim ve Enerji Sorunlarına; Kent için, Akıllı ve Sürdürülebilir Çözümler” geliştirmek için bir araya getiren Hack4Karşıyaka Hackathonu başladı. Enerji ve iklim sorunlarını odak alan hackathon, 19 Haziran akşamına kadar Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Merkezi’nde devam edecek.

Hack4Karşıyaka başladı

Karşıyaka’yı yaşamak için daha akıllı bir yer haline getirmekle ilgilenen iş geliştiriciler, girişimciler, tasarımcılar, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler iş birliği içerisinde çalışarak Karşıyaka için sürdürülebilir çözümler üretecekler.

Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi tarafından Eldor Türkiye, İnci Holding, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kuzey İzmir Tekmer ve Yaşar Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen "Hack4Karşıyaka" hackathonunda; "Karşıyaka için daha iyisi" diyen girişimciler ve iş fikri olan üniversite öğrencileri, hackathon destekçileri ile iş birliği içerisinde çalışacaklar.

UZMAN MENTOR DESTEĞİ

Hack4Karşıyaka'da katılımcılar, tematik alanda bilgi ve tecrübe sahibi uzmanların mentorluk desteği ile yenilikçi fikir ve tasarımlarını projelendirecekler. Katılımcılara hem online hem de yüz yüze sağlanacak mentorluk programına, ulusal ve globalde çalışan bir çok profesyonel destek verecek. Daha sürdürülebilir bir kent yaratma anlayışıyla çalışan Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkeziyle girişimcilik alanında başlattığı bu yolculukta, gençlerle birlikte geleceğe yön verecek. Üç günün sonunda alanında uzman kişiler tarafından değerlendirme yapılacak ve dereceye girenlere ödül verilecek.

ÖDÜLLER:

Birinci Ekip: 10.000 TL

İkinci Ekip: 7500 TL

Üçüncü Ekip: 5000 TL

PROJELERİN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPACAK JÜRİ ÜYELERİ:

-Alp Avni Yelkenbiçer (EGİAD Başkanı)

-Efe Cun (İnci Holding Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü)

-Prof. Dr. Nuri Azbar (Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi)

-Uğur Polat (ELDOR Türkiye Kalite Direktörü)

-Uğur Yüksel (GDZ-Elektrik Dağıtımı Genel Müdürü)

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0