GÜNGÖREN, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI!

Narlıdere Belediyesi, baştan sona yenilediği Güngören Caddesi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı.

GÜNGÖREN, YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETE AÇILDI!

Narlıdere Belediyesi, baştan sona yenilediği Güngören Caddesi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanarak İzmir’in en modern merkezlerinden biri haline getirilen cadde, esnafın ve vatandaşların da beğenisini kazandı. Başkan Ali Engin “Üstyapı için yaptığımız çalışmalar kadar, altyapısıyla da örnek bir cadde oluşturduk” dedi.

GÜNBOYU AÇILIŞ PROGRAMI

Gün boyu süren açılış programı kapsamında, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda üretici kadınların hazırladığı el emeği stantları kuruldu. Çocuklar için oyun alanları oluşturuldu. Cadde baştan sona balonlarla ve bayraklarla süslendi. Açılış kurdelesini Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Belediye Bakanı Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, meclis üyeleri, muhtarlar ve Narlıdereliler kesti. Açılışın ardından, bando eşliğinde cadde turu atıldı. Esnafa nazar boncuklu duvar süsleri dağıtıldı. Caddenin karakol tarafındaki girişinde bulunan Atatürk büstü de yenilenmesinin ardından caddedeki yerini yeniden aldı.


"ÖRNEK BİR CADDE OLUŞTURDUK "
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Sağlıklaştırma çalışmaları ile daha modern ve işlevsel hale getirdiğimiz Güngören Caddesi’ni kullanıma açtık. Üstyapı için yaptığımız çalışmalar kadar, altyapısıyla da örnek bir cadde oluşturduk. Metronun açılışından sonra Güngören Caddesi belki de İzmir’in en işlek alışveriş noktalarından biri olacak” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKÜRLER”

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu "Hem yayalar hem de esnafımız için nezih ve güzel bir cadde oldu. Yukarıköy’deki restorasyon çalışmalarının bitmesiyle, birbirini tamamlayan güzel bir aks oluşacak. Emek veren herkesi kutluyorum. İlçemize, esnafımıza hayırlı olsun” dedi. Çamtepe Mahalle Muhtarı Ali Bülbül ise "Pandemi ve yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen Narlıdere güzelleşmeye devam ediyor. Başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

GÜNGÖREN’DE NELER YAPILDI?

Güngören Caddesi Yenileme ve Sağlıklaştırma Projesi kapsamında, caddenin altyapı ve kanalizasyon sistemi baştan sona yenilendi. Kaldırım ve parke taşları baştan sona yenilendi. Araç yolu ve park cepleri yeniden düzenlendi. Aydınlatma sistemleri ve kent mobilyaları modernize edildi. İşletmelerin tenteleri tek tip olarak yenilendi. Cadde boyunca 100’ün üzerinde ağaç dikildi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0