GAZİEMİR BELEDİYESİ'NDE NELER OLUYOR NELER

Gaziemir'de Başkan Arda'ya tepkiler çığ gibi büyüyor

GAZİEMİR BELEDİYESİ'NDE NELER OLUYOR NELER

Gaziemir'de eşine özel statü veren ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'a "vız gelir tırıs gider" diyen Halil Arda'ya tepkiler çığ gibi büyüyor!
Gaziemir Belediye Meclisi’nde bugün yapılan denetim komisyonu seçimlerinde CHP’li üyeler grup kararına uymadı. CHP Grup Başkanvekili’nin oylama için sunduğu aday listesi yerine bireysel aday olan 4 CHP’li üye, AK Parti’lilerin de oyunu alarak Denetim Komisyonu’na seçildi. Seçim sonuçlarını açıklayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “CHP’li arkadaşlarımız AK Parti’li üyelerin oylarıyla seçildi. Hayırlı olsun.” diyerek tepkisini gösterdi. 
Bugün gerçekleştirilen Gaziemir Belediye Meclis toplantısında CHP’li üyeler partilerinin aldığı grup kararına uymadı. CHP Grup Başkan Vekili İzel Zenginobuz Derinsu’nun Denetim Komisyonu için yapılacak seçim öncesinde grup toplantısında belirlenen listeyi meclise sundu. Derinsu, partinin komisyon için önerdiği adaylarının Ali Kavasu, Meral Yiğit, Sercan Doğan ve İzel Zenginobuz Derinsu olduğunu dile getirdi. Grup kararına karşın bireysel olarak adaylığını açıklayan Murat Serim, Levent Çağlarsu, Bengü Sayköse, Ünal Işık ile AKP’den Uğur İnan Atmaca yapılan seçimin ardından denetim komisyonuna seçildi. 
“CHP’li arkadaşlarımız AK Parti’li üyelerin oylarıyla seçildi!”
Gizli oylama ile yapılan seçim sonuçlarını açıklayan Başkan Arda, grup kararına uymayan CHP’lilere sert tepki gösterdi. Başkan Arda, “Bazı arkadaşlarımız CHP grup toplantısının yapıldığı salonun önünde bekleyip, özellikle katılmayıp çeşitli bahanelerle grup kararını alınmasına engel teşkil edecek hareketlerde bulunup partimizin aldığı karara uymadılar. Faaliyet raporumuzun oylanması sırasında da grup kararına aykırı olarak oy vermeyen, vermediği gibi oy vermemek için meclisimiz katılmayan CHP’li arkadaşlarımız, AKP’nin oylarıyla denetim komisyonuna seçilmişlerdir. Görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 20:37

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0