Ferhan Ademham turizm yatırımlarına 'devam' dedi

Son yıllarda turizm sektörüne yönelik yatırımları ile dikkat çeken işadamı Ferhan Ademhan, İstanbul, Ankara, Mardin ve Bolu’nun ardından iki şehirde daha otel yatırımı yapacağını açıkladı.

Ferhan Ademham turizm yatırımlarına 'devam' dedi

İzmir/Ege Medya Platformu Üyesi gazeteci yazarlar ile buluşmasında turizm sektörüne yönelik yatırım ve değerlendirmelerde bulunan Ademhan, İstanbul, Ankara, Bolu’dan sonra İzmir ve Aydın’da önemli turizm yatırımlarına imza atacaklarını belirterek, İzmir’de Volley Oteli aldık, Şimdi yeni lokasyon bölgemiz ise Çeşme ve Kuşadası olacak. İlk aşamada Çeşme’de yeni yatırımla turizm sektörüne yeni bir otel daha kazandıracağız” dedi.

Petrol ve gıda yatırımlarından sonra Ademhan Group olarak turizm sektörüne yatırım yapmaya karar verdiklerini kaydeden işadamı Ferhan Ademhan medya sektöründe de yatırımlarının bulunduğunu belirterek, kendisinin bundan sonra turizm sektörü yatırımlarıyla ilgileneceğini açıkladı.

Ferhan Ademhan şöyle devam etti:

Emeklilikten otelciliğe döndüm

"Hizmet sektöründe turizmden ilerlemeye karar verdik. Turizm sektöründe de güçlü adımlarla ilerliyoruz. Otelcilik ile ilgili Mardin ve Foça’da girişimlerimiz oldu. 2015’e kadar petrol ve gıda işleri ile uğraşıyordum. Sonrasında bu işlerden emekli olma kararı verdim. Aslında turizm işine girme nedenim kızım oldu. Ben emekli olduktan sonra tüm işleri çocuklarıma bıraktım fakat sonrasında bir koşturma olmayınca emeklilik hayatının bana iyi gelmediğini fark ettim. Kızım da bana Otel kurma fikri ile gelince tamam dedik çalışmalarımıza araştırmalarımıza başladık.

Önce İstanbul’da sonra Bolu’da otel açtı

İlk olarak İstanbul’da Hostel Otel yatırımı ile sektöre adım attık. Sonrasında Bolu’da Doğal Yaşam Oteli’ni turizm sektörüne kazandırdık. Sonrasında kızım evlenmeye karar verince bu işlerde bana kaldı. Sonra baktım ki bu Otelcilik ve Turizm işi tam benlik bir iş. Çalıştıkça mutlu oluyorum ve sonrasında fark ettim ki otuz yıl aslında mutlu olmadığım bir iş yapmışım.

İstanbul ve Bolu’dan sonra turizm halkamıza Ankara’da King Oteli ekledik. Şimdi ise İzmir ve Ege’ye odaklandık. İzmir’de atıl durumda olan Volley Oteli alarak başlangıç yaptık. Büyük tadilatlardan sonra Volley Oteli bir yıl önce İzmir’e kazandırmış olduk. Bu konuda yaptığımız her girişim ve çalışmadan oldukça memnunuz. Volley Hotel üç markanın dört yıldızlı segment’i olarak İzmirlilere hizmet veriyor.

Alsancak Gündoğdu Meydanı’da yürüme mesafesinde olması nedeniyle çok tercih edilen bir konumda. 56 oda 112 yatak kapasiteli bir otel. Her otelimizde olduğu gibi buraya da ayrı bir özen gösterip farklı bir konsept tasarladık. ‘Next Gen’ konseptiyle, canlı ve modern tarzda tasarladık. Spor camiasına özel tasarım iki buçuk metrelik yataklar yaptırdık. Şimdi baktığınızda bu boyutlarda yatağa sahip olan çok fazla yer yok. Farkımızı her yaptığımız çalışmada göstermeye önem veriyoruz.”

Bolu, Ankara ve İzmir de turizm ile ilgili güçlü adımlar atmaya devam ediyoruz. Atıl durumda olan otelleri geri ekonomiye ve sektöre kazandırmaya özen gösteriyoruz. Bununla ilgili İzmir ve çevresinde birkaç projemiz var. Doğada artı bir tahribata neden olmadan atıl durumda olan yerleri alarak kendi tarzımız ve anlayışımızla tekrardan sektöre kazandırıyoruz. Mesela Bolu’da bulunan Otelimizin konsepti de tamamen natural garden şeklinde. Turizmdeki atılımlarımızı hem en doğal şekilde hem de farklı tarz konseptle tasarlıyoruz.

İzmir’de Volley Otel’in dışında kentimizin ve ülkemizin önemli turizm lokasyonu haline gelen Çeşme’de yeni bir turizm yatırımı düşünüyoruz. Bu konuda çok önemli yol aldık. İzmir ve ülkemize burada da önemli bir tesisi turizmin ve ülkemizin hizmetine sunacağız. Bunun dışında Kuşadası içinde yine bir otel tesisi düşünüyoruz. İzmir ve Ege’ye ayrı bir önem veriyoruz. Bu bölge de otel yatırımlarımız devam edecek. Kısacası turizmde büyümeye devam edeceğiz."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0