Çiğli Belediyesi’nden Yol Atağı

Çiğli Belediyesi, ilçede yaşanan trafik sorununa çözüm üretmek ve kent içi güvenli ulaşımı sağlamak amacıyla birçok mahalle, sokak ve caddede başlattığı yol çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Çiğli Belediyesi’nden Yol Atağı

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmalar Atatürk, Ataşehir, Balatçık, İnönü ve Uğur Mumcu Mahallelerinde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında asfaltlama, bordür, tretuvar, parketaş ve yeşil alan düzenlemeleri yapılıyor. Devam eden bu çalışmaların yanı sıra Atatürk Mahallesi 8838/22 sokak ile Ataşehir Mahallesi 8250, 8273/2 ve 8274/2 sokaklarda otopark alan düzenlemesi sürüyor. Son altı ayda 25 bin 300 m2 yol kaplaması, 3 bin 500 m2 kaldırım kaplaması, 2 bin 100 m2 beton yol ve 965 metre uzunluğunda korkuluk yenileme çalışmaları tamamlandı.

Başkan Gümrükçü: “Yol çalışmalarına hız verdik”

Yeni yıl ile birlikte yol çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğlili hemşehrilerimize günlük yaşantılarında güvenli, pratik ve kullanışlı yollar sağlayabilmek için kapsamlı bir planlama yaptık. Bu konuda kentimizin eksikliklerini ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Yaptığımız bu planlama doğrultusunda ekiplerimiz Atatürk, Ataşehir, Balatçık, İnönü ve Uğur Mumcu Mahallelerimizde eşzamanlı olarak çalışmalarına başladı. Bozuk olan yolların asfaltlanması, bordür ve tretuvar çalışmaları, eskiyen parke taşların yenilenmesi işlemleri hızla sürüyor. Bu hizmetlerin yanı sıra yol kenarlarının yeşillendirilmesi ve ihtiyaç duyulan mahallelere otopark alanı oluşturulması noktasında da çalışıyoruz. Modern ve çevre dostu bir ulaşım ağı ile vatandaşlarımızın günlük yaşantılarını stresten uzak, huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

Aykut KESERLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0