CHP’li Yücel’den ‘Atatürk Havalimanı’ çıkışı: İlk seçimde hesap soracağız

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yerine millet bahçesi yapılması amacıyla yıkımına başlanan Atatürk Havalimanı'yla ilgili "Türkiye’nin uluslararası sembolü haline gelen, Milletin helal kazançlarından ödediği vergileriyle yapılan Atatürk Havaalanını apar topar yıkan zihniyetten, ilk seçimlerde hesap soracağız." sözleriyle tepkisini dile getirdi.

CHP’li Yücel’den ‘Atatürk Havalimanı’ çıkışı: İlk seçimde hesap soracağız

İstanbul'da Atatürk Havalimanı’nın yolcu trafiğine kapatılması ve iki pistinin kırılarak millet bahçesine dönüştürülmesine yönelik proje, Türkiye’de olduğu gibi İzmir siyasetinde de tartışma konusu oldu.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel havalimanının yıkımıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Yücel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Avrupanın en iyi, dünyanın 3. en iyi havaalanı seçilen, Türkiye’nin uluslararası sembolü haline gelen, Milletin helal kazançlarından ödediği vergileriyle yapılan Atatürk Havaalanını apar topar yıkan zihniyetten, ilk seçimlerde hesap soracağız.

Havaalanı kimseye sormadan, görüş alınmadan, tek adamın kararı ve yangından mal kaçırırcasına yıkılıp, pay ediliyor. Burada oluşan kamu zararını; bu garabet kararda imzası olanlardan ve devleti soyan 5 li çeteden, hukuki yollarla teker teker geri alacağız.

Bu milletin ve ülkenin sahipsiz olmadığını önce sandıkta, sonra yargı kararlarıyla, uğrattıkları zararları kuruşu kuruşuna geri öderken anlayacaklar.” 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0