CHP KARŞIYAKA’NIN GENÇLERİ SORDU: 128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

CHP Karşıyaka İlçe Örgütü'nden 128 milyar dolar çalışması

CHP KARŞIYAKA’NIN GENÇLERİ SORDU: 128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları, son günlerde sosyal medya ve medya kanallarında en çok konuşulan konu haline gelen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'ndaki 128 milyar dolar rezervin akıbeti hakkında saha çalışması gerçekleştirdi. Gençler 128 milyar dolar ile neler yapılabileceğini içeren bildirileri vatandaşlara dağıttı.

Bir gün önce ilçe binasına asılan “128 milyar nerede?” afişinin güvenlik ekiplerince kaldırılmasının ardından gençler bu kez de 128 yazısının yer aldığı tişörtleri giydi. İlçe Gençlik kolları Başkanı Burak İnanır ve beraberindeki CHP’li gençler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir açıklama esnasında dile getirdiği “Yiğide savaş bayramdır” sözlerinin bulunduğu tişörtler ile Karşıyaka Çarşı’da vatandaşa bildiri dağıttı.

NELER YAPILABİLİRDİ?

Bildiride 128 milyar dolar ile neler yapılabileceği yer alırken bildirinin sonunda yer alan 128 milyar doları ne yaptınız sorusu  dikkat çekti. Bildiride yer alan maddeler ise şu şekilde: 

•         10 Milyon  işsiz vatandaşa 1 yıl boyunca 3 bin lira maaş verilebilirdi.

•         1 300 000 Esnafın 13 Milyar liralık kredi borcunu sıfırlayabilirdiniz.

•         Çiftçiler bankalardan aldığı kredilerin tamamı sıfırlanabilirdi.

•         Kobilerin 16 Milyar liralık kredi borcunun tamamı ödenebilirdi.

•         Biontech aşısı getirilebilir 50 milyon vatandaşımıza 2 kere aşı yaptırabilirdiniz.

•         Milli eğitim bakanlığında, EBA’ya erişemeyen 4 milyon öğrencimize en gelişmiş bilgisayarı alabilirdiniz.

•         Devletten 3 ay boyunca 1000’er lira alan 806 bin esnafımıza bırakın 1000 lirayı 1 yıl boyunca her ay 3’er bin lira para verebilirdiniz.

•         Devletten 1000 lira alan basit usül dışındaki esnafa 1 yıl boyunca 3 bin lira verebilirdiniz.

•         Devletten 3 ay boyunca sadece 1000 lira alan 26 bin müzisyenimize 1 yıl boyunca her ay 3 bin lira verebilirdiniz.

Bunları yapmanıza rağmen geriye hala 467 Milyar lira para kalabilirdi.

128 milyar doları hangi döviz kurundan sattınız?

“HESABINI SORMAK MİLLETE BORCUMUZDUR”

CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak İnanır, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kamuoyunda gündemden düşmeyen 128 milyar dolar meselesi ile ilgili tepkimizi her mecrada elimizden geldiğince vermeye çalışıyoruz. Fakat toplumsal hayatın her alanında baskı ve tahakkümünü uygulamaya devam eden merkezi hükümet, güvenlik güçlerini de işin içine katarak bu olayın da üstünü kapatmaya çalışıyor. Kimse bu konuyu konuşmasın, kimse bu paranın hesabını sormasın istiyor. Bahsettiğimiz para o kadar büyük bir para ki, kaybolan 128 milyar dolar ile birçok şey yapılabilirdi. Biz de yapılabilecek olanların yer aldığı bir bildiri hazırlayıp vatandaşa dağıttık. Bu ülkenin ana muhalefet partisini gençleri olarak milletin parasının hesabını sormak bizim hakkımız ve bu millete borcumuzdur. O para 83 milyonun parasıdır. Bu sebeple bir kez daha soruyoruz; bu milletin parası kimlere kimlere gitti? Bu parayı kimler vurgun yaptı?”.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0